Ogłoszenia duszpasterskie - Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - 31 grudnia 2023 r.

Dziś celebrujemy święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Pana Boga o obfite błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii. Dziś przypada również ostatni dzień roku kalendarzowego. Dziękujmy Bogu za Jego dobrodziejstwa, których doświadczyliśmy w kończącym się roku i przepraszajmy za zło, do którego się przyczyniliśmy naszym postępowaniem. O 15.00 odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „Ciebie Boże wielbimy”. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Oaza Rodzin zaprasza dziś do zrobienia zdjęcia rodzinnego przed naszą stajenką – po Mszach o 9.30 i 11.15 można rodzinnie podejść do stajenki, a za tydzień odebrać gotowe zdjęcia…

Jutro, w poniedziałek, będziemy świętować Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a jednocześnie pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego. Odmawiając lub śpiewając hymn do Ducha Świętego, w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Msze św. w porządku niedzielnym bez Mszy o 6.30, a kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Po Mszy św. wieczornej (ok. 16.45) ministranci ze swoimi najbliższymi zapraszają wszystkich parafian i gości do kolędowania przy brzezińskiej stajence.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej. W I piątek Msze św. 8.00 i 18.00. W sobotę, z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego, nie będzie nabożeństwa pierwszosobotniego.

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli – kiedy wspominamy fakt objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje. W tym dniu nie będzie nieszporów, ale zachęcamy do udziału w Orszakach Trzech Króli – szczególnie ulicami Mysłowic. Serdecznie zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież i wszystkich chętnych. Orszak niebieski króla Baltazara wyruszy sprzed kościoła w Brzęczkowicach o 13.00. Wspólne kolędowanie ok. 14.00 na mysłowickim rynku. Szczegóły: www.myslowice.orszak.org.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. o 11.15 odbędzie się koncert kolędowy Chóru Familia – zapraszamy. Nieszpory kolędowe o 15.00, a kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli kolędę. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i piątki od 8.45 do 10.00. Nie ma też wieczornych Mszy św. i nabożeństw.

Zachęcamy do tego, by podzielić się słodyczami – jeśli ktoś ma za dużo słodyczy i chciałby dać tym, którzy mają mniej – można je przynieść w przyszłą niedzielę – w przedsionku będą przygotowane kosze, do których będzie można je złożyć.

Zapraszamy na wyjazd na Jasełka do Cieszyna. Spektakl odbędzie się w niedzielę 14 stycznia, wyjazd o 14.00 spod kina Znicz. Koszt 70 zł (bilet + przejazd), zapisy w zakrystii.

 

Parafianom i miłym gościom życzymy obfitości
Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego roku!

Scroll to Top