Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 31 marca 2024 r.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Nadszedł długo oczekiwany dzień, kiedy śmierć została pokonana. Radujmy się! Chrystus żyje! To dzień nadziei. Jezus doświadczył bólu, samotności i cierpienia. Możemy powierzyć mu nasze zmartwienia oraz trudy. Także lęk przed śmiercią. Jezus żyje i ma moc nas uwolnić od tego, co zagraża naszemu zbawieniu. Weselmy się!

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za ofiary.

Dziś o 14.45 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Nowenną przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszamy.

Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną, którą obchodzimy jako uroczystość.

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w porządku niedzielnym. O 11.15 Msza w int. ks. seniora Pawła Bubalika z ok. 75 ur. O 15.15 Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. W tym dniu homilię wygłosi ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie. Po Mszach św. będzie rozprowadzał swoją drugą książkę „W Ogrodzie Słowa” zawierającą jego kazania, przewodnik po ogrodzie biblijnym przy tamtejszej parafii, świadectwa i in. teksty. Sugerowana ofiara za książkę 25 zł – dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na inwestycje chorzowskiej parafii.

W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę odbędzie się Konwent Wielkanocny księży naszego dekanatu w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana w Janowie Miejskim. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w której będziemy prosili Boga o potrzebne łaski dla naszych duszpasterzy oraz o życie wieczne dla zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszych parafiach. W czasie tej Mszy św. zostaną przekazane parafiom naszego dekanatu pobłogosławione i poświęcone oleje.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Świąteczny, poszerzony, numer „Gościa Niedzielnego” oferuje duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim. Jest też wielkanocny numer Małego GN.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za zaangażowanie i przeżywanie Triduum Sacrum: Oazie Rodzin za czuwanie i Ciemnicę, scholi wielkopiątkowej oraz siostrze Emilii wraz z pomocnikami za Boży Grób. Dziękujemy za wszystkie kwiaty przyniesione w Wielki Piątek do Bożego Grobu i za ofiary złożone na rzecz Bożego Grobu i chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Dziękujemy także za przedświąteczne akcje na rzecz uboższych od nas oraz za paczki dla dzieci ze świetlicy Caritas. Osoby, które zrobiły paczki dla dzieci, mogą odebrać ich życzenia świąteczne.

Kancelaria parafialna będzie ponownie czynna od piątku.

W poniedziałek 8 kwietnia będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną z 25 marca). Msze o 8.00, 16.00 i 18.00. Wtedy też będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Tegoroczna parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w terminie 2-6 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub u pana Grzegorza Czernka.

 

Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa
i radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa

Scroll to Top