Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela Zwykła - 30 lipca 2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Obchody liturgiczne tego tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli
– we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
– w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianey’a

We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym zapraszamy do podjęcia postu – do trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Na ołtarzu Miłosierdzia Bożego wyłożona jest parafialna księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.

W środę przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i spełnią zwykłe warunki odpustu.

W tym tygodniu przypadają także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. Zachęcamy do przyjęcia spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzającej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w czwartek od 17.00.

W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

W imieniu MIVA Polska i polskich misjonarzy bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w ramach Akcji św. Krzysztof.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać między innymi o fenomenie pielgrzymowania oraz o Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

W najbliższy piątek po Mszy św. porannej pielgrzymi wyruszą z Brzezinki na Jasną Górę. Autobus z pielgrzymami autokarowymi wyjedzie we wtorek, 8 sierpnia, spod kościoła w Brzezince o 13.00. Msza św. w kaplicy cudownego obrazu we wtorek późnym popołudniem. Gdyby ktoś chciał dołączyć – zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania.

Informujemy, że wizytacja kanoniczna naszej parafii przez bpa Grzegorza Olszowskiego odbędzie się w dniach 15-17 września br.

Scroll to Top