Ogłoszenia duszpasterskie - XIII Niedziela Zwykła - 30 czerwca 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. A przed kościołem odbędzie się zbiórka na parafie naszej diecezji poszkodowane przez trąbę powietrzną. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Kancelaria jest czynna wg porządku wakacyjnego (we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00).

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W czwartek zwyczajnie Adoracja NS i okazja do spowiedzi od 17.00.

W sobotę, 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych odbędzie się 59. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek w bazylice jasnogórskiej o 10.00. Mszy świętej o 12.00 przewodniczyć będzie Abp Adrian Galbas SAC. Będzie ona transmitowana przez ogólnopolski program TVP3. Na pielgrzymkę Apostolstwo Chorych organizuje przejazd autokarem z Katowic. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 32 251 21 52.

Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby naszej parafii. A przed kościołem odbędzie się zbiórka (kwestować będą członkowie PRD) na rzecz rodzin poszkodowanych w niedawnym pożarze domu przy ul. Orzeszkowej. A po Mszy św. o 11.15 odbędzie się charytatywny koncert organowy na ten sam cel – pogorzelców z ul Orzeszkowej.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, dzisiaj przeczytamy m.in. odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa.

 W przyszłą sobotę, 13.07.2024 r., będą odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian z posługą sakramentalną – prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletów na wyjątkową wystawę immersyjną „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie do 30 września br. Vouchery w zakrystii lub u księży.

Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę 6 sierpnia 2023 r. Będzie można pojechać z Brzezinki, by przejść ostatni etap pielgrzymki i pomodlić się z pieszymi pielgrzymami u Matki Boskiej Jasnogórskiej a potem wrócić z nimi do Brzezinki. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 13.00, koszt 40 zł.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką. Dziękujemy w imieniu ks. Jana za wszystkie przekazane mu intencje mszalne.

Pani Janina Bimczok oraz Siostry Służebniczki ze Skoczowa bardzo serdecznie dziękują za ofiary, które złożyliście za obrazy, które posłużą rozbudowie „Przestrzeni Opatrzności”.

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

W ostatnim czasie zmarły:
śp. Grażyna Seifert, l. 68,
śp. Barbara Palka z d. Musioł, l. 62.

Scroll to Top