Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość 10. Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła - 29 października 2023 r.

Dziękujemy dziś Bogu za dar naszego kościoła parafialnego świętując 10. rocznicę jego poświęcenia, 120 rocznicę utworzenia parafii oraz 130. rocznicę pobłogosławienia kościoła. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary!

Po Mszach u młodzieży jest do nabycia specjalny, bogato ilustrowany numer czasopisma „Spotkanie” (10 zł), poświęcony w całości naszym rocznicom. Po Mszach św. w oratorium można zwiedzić okolicznościową wystawę.

Nabożeństwo różańcowe dziś o 14.45, a w poniedziałek i wtorek o 17.15.

Dzieci Maryi zapraszają wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zabawa, tańce i poczęstunek będą w oratorium (symboliczny bilet wstępu po 2 zł). Mile widziane przebranie za jakiegoś – ulubionego czy wybranego – świętego.

Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży przedszkoli, szkół podstawowych i średnich w związku rocznicami naszego kościoła. Szczegóły u ks. Marka i s. Moniki.

We środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – dzień w którym Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a nam wskazuje drogę do świętości. Msze św. będą sprawowane podobnie jak w niedziele. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie i remonty naszych cmentarzy. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo w intencji naszych bliskich zmarłych, które będzie o 14.00 na cmentarzu. Związek Górnośląski Koło Brzezinka na cmentarzach przeprowadzi kwestę na remont kaplicy cmentarnej. Również Hospicjum Cordis będzie kwestowało przy naszych cmentarzach. Msza św. o 15.00 w kaplicy na cmentarzu (jeżeli nie będzie padało – w razie deszczu o 15.30 w kościele).

W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota z tradycyjnymi nabożeństwami.

W czwartek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o 8.00, 16.00 i 18.00.

Różaniec z wypominkami za zmarłych będziemy odmawiać od 2 do 8.11. o 17.15 w tygodniu, o 14.45 w niedzielę. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii. Można także nadsyłać drogą mailową.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na kalwarię piekarską.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze można przeczytać o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Warto też dowiedzieć się, co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją czytać.

Zwykły, listopadowy numer czasopisma „Spotkanie” ukaże się w drugą niedzielę listopada.

Podobnie jak w poprzednich latach, w rejonie naszych cmentarzy został zmieniony układ ruchu drogowego. Bardzo prosimy, by przy odwiedzaniu cmentarzy stosować się do znaków i poleceń Straży Miejskiej czy innych sił porządkowych. Warto również zadbać o bezpieczeństwo swoje i mienia.

W ostatnim czasie zmarli:
– śp. Adelajda Kapral, l. 83, zam. przy ul. Jaśminowej;
– śp. Danuta Ponikowska, l. 77, zam. w Katowicach-Zawodziu;
– śp. Andrzej Bielik, l. 67, zam. przy ul. Reja;
– śp. Berta Ślązak, l. 85, zam. przy ul. Orzeszkowej;
– śp. Marian Kos, l. 72, zam. przy ul. Bocznej.

Scroll to Top