Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela Wielkanocna - 28 kwietnia 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś po Mszach o 9.30 i 11.15 Dzieci Maryi i ich rodzice zapraszają do kawiarenki parafialnej – przy okazji będzie można wesprzeć wyjazd Dzieci do Sandomierza.

Dziś o 15.00 Nieszpory niedzielne.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorkowe i piątkowe przedpołudnie.

W poniedziałek o 19.00 kolejne spotkanie biblijne w oratorium – tym razem Widziałem cię.

W środę, świętem św. Józefa rzemieślnika, rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 15.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o 15.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Msza św. w int. Polski, Śląska i Mysłowic w kościele NSPJ w Mysłowicach o 9.30.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – dzisiaj rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 11 maja po Mszy św. porannej.

Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Wczesnej i I Komunii św., będą świętowały 1. rocznicę Komunii św. w niedzielę 12 maja o 12.30.

Najprawdopodobniej procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie od kościoła w stronę ulicy Wrzosowej i z powrotem do kościoła. Zgłoszono chęć zrobienia ołtarzy przy ul. Wrzosowej, Jaśminowej, Malinowej i Reja.

W zakrystii można się jeszcze zapisać na tegoroczną parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 2-6 sierpnia.

Apostolstwo Dobrej Śmierci przy parafii NSPJ w Mysłowicach organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Bazyliki św. Antoniego w Rybniku i Sanktuarium Opatrzności Bożej w Jastrzębiu. Wyjazd w sobotę 15.06. Koszt 35 zł, zapisy w zakrystii.

W ostatnim czasie zmarli:
śp. Stanisław Machura, l. 82,
śp. Franciszek Hachuła, l. 88.

Scroll to Top