Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela zwykła – 28 stycznia 2024 r.

Dziś, w ostatnią niedzielę stycznia, wspominamy ofiary Tragedii Górnośląskiej, czyli wspominamy mieszkańców Górnego Śląska, którzy od stycznia 1945 roku stali się ofiarami masowych zbrodni Armii Czerwonej i komunistycznego aparatu bezpieczeństwa: zamordowanych, deportowanych do ZSRR, osadzonych w więzieniach i obozach. Módlmy się o pokój w sercach i między grupami etnicznym i między narodami.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Zapraszamy na ostatnie w tym roku nieszpory kolędowe – dziś o 15.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o 8.00, 16.30 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy gromnice (prosimy, by gromnice były z okapnikami). Kolekta tego dnia jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Msza św. o 16.30 w intencji dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych oraz sióstr pochodzących z naszej parafii i posługujących w niej oraz o nowe powołania do życia konsekrowanego.

W sobotę we wspomnienie św. Błażeja – patrona w chorobach gardła – po Mszach św. będziemy udzielali błogosławieństwa św. Błażeja (po Mszy o 8.00 najpierw błogosławieństwo św. Błażeja, a potem nabożeństwo pierwszosobotnie w duchu fatimskim).

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. Warto zwrócić uwagę na teksty: o pozytywach kolędy, o katechezie w szkole oraz o pracach domowych uczniów.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę w czasie odwiedzin duszpasterskich w Waszych domach / mieszkaniach, za życzliwość, wszelkie uwagi oraz za złożone ofiary na rzecz remontu kaplicy cmentarnej. Msze święte (za wyjątkiem Mszy szkolnej), nabożeństwa i kancelaria wracają do zwykłego porządku.

W ostatnim czasie zmarli:
śp. Tadeusz Wybraniec, l. 67,
śp. Ryszard Ławicki, l. 66,
śp. Małgorzata Niemczyk, l. 70,
śp. Czesław Kucharczuk, l. 67,
śp. Marian Wołujewicz, l. 73.

Scroll to Top