Ogłoszenia duszpasterskie 21 Niedziela Zwykła - 27 sierpnia 2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

W tym tygodniu wypadają I piątek i I sobota miesiąca – zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, by nowy rok szkolny / rok pracy rozpocząć z czystym sumieniem. Okazja jak zawsze pół godziny przed Mszą św., w czwartek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 oraz w piątek i sobotę również od 17.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 będziemy świętować tradycyjne dożynki wspólnie w intencji rolników i w intencji działkowców. Płody rolne do wystroju kościoła można przynieść w czwartek i piątek (31 sierpnia i 1 września). Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. rodzinnej pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne uczniom pierwszych klas.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.

W przyszła niedzielę będzie także premiera kawiarenki parafialnejpo Mszach o 9.30 i 11.15 w oratorium będzie można zjeść kawałek cista i napić się kawy czy herbaty (na początek w symbolicznej cenie 1 zł), a przede wszystkim spotkać się i pogadać. Gospodarzem pierwszej kawiarenki będzie Parafialna Rada Duszpasterska.

Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy Mszą św. w poniedziałek, 4 września br. o godz. 9.30. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej. Również w poniedziałek 4 września po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) w oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku mają przystąpić do I spowiedzi i I Komunii św.

W tym tygodniu jeszcze wakacyjny porządek pracy kancelarii parafialnej. Od wtorku 5 września przez cały wrzesień będziemy rezerwować intencje jubileuszowe, „okrągłe” rocznice ślubu czy urodzin oraz pierwsze rocznice śmierci na nowy rok, a od października będziemy rezerwować pozostałe intencje.

 

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim na zakończenie miesiąca trzeźwości piszemy o znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień. Polecamy także osobiste świadectwa dziennikarzy tygodnika o tym, jakie znaczenie dla ich życia ma ikona Matki Bożej Częstochowskiej. Jest też wrześniowy numer Małego Gościa Niedzielnego a w nim m. in. o filmikach na Tik Toku i recepcie na piękne życie, oraz magnes – zakładka do książki z wizerunkiem rodziny Ulmów.

 

W czwartek 31.08.2023 r. od godz. 13.00 w Przychodni Lekarskiej „Gamża” przy ul. Reja 18b odbędą się odpłatne (78 zł/badanie) badania USG. Szczegóły w przychodni i na plakacie w przedsionku kościoła.

Rada Dzielnicy Brzezinka zaprasza na biesiadę, która odbędzie się 3 września br. przy kinie ZNICZ.

Scroll to Top