Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada 2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary!

Dziękujemy za udział w poniedziałkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek o 19.00 w oratorium spotkanie biblijne. Serdeczne zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Biblię i Dobrą Nowinę.

We wtorkowe przedpołudnie kancelaria będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami.

W piątek o 16.30 Msza św. w intencji dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych oraz ich rodziców. Prosimy, by dzieci skorzystały ze spowiedzi św. najlepiej w czwartek, gdyż w piątek przed Msza św. szkolną będzie spowiadał tylko ks. Marek (ks. proboszcz będzie na wizytacji).

W sobotę przed wieczorną Mszą św. ok. 17.50 oraz w niedzielę po Mszach św. pobłogosławimy wieńce adwentowe. Adwent chcemy tradycyjnie przeżyć jako czas czuwania i trzeźwości. Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia będzie wystawiona Księga Trzeźwości, do której będzie można wpisywać swoje postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji.

Za tydzień, w pierwszą niedzielę adwentu, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do wspólnego zrobienia wieńca adwentowego. Już od 10.45 z tyłu nawy bocznej dzieci będą mogły własnoręcznie wykonać ten tradycyjny symbol oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały oprócz świeczek – niech to będzie okazja do rodzinnego dokończenia wieńca w domu. Ilość wieńców ograniczona, więc zachęcamy by przyjść nieco wcześniej niż zazwyczaj. Po Mszy o 11.15 wieńce zostaną pobłogosławione.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajduje się kalendarz ścienny na 2024 rok z wizerunkami apostołów. Jest też nowy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego z dodatkami do rorat.

Od przyszłego tygodnia w niedziele i po roratach będzie się można zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Msze św. roratnie będą od poniedziałku do czwartku o 18.00, a w piątek o 16.30. Roraty dla dorosłych w soboty o 8.00.

Msza św. barbórkowa w intencji górników będzie w poniedziałek 4.12 o godz. 9.30.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w soboty 9 i 16 grudnia – wg życzenia tychże osób.

Kolęda będzie w formie tradycyjnej od 27 grudnia 2023 r. do 25 stycznia 2024 r. Plan zostanie opublikowany w późniejszym terminie.

W adwencie będziemy chcieli znów pomóc potrzebującym – będzie akcja „Aniołek dla Bliźniego”, „Paczuszka dla Maluszka” oraz zbiórka żywności.

Związek Górnośląski koło Brzezinka jak co roku przeprowadzi zbiórkę rzeczy dla mężczyzn z noclegowni w Mysłowicach. Potrzebne są artykuły spożywcze z wydłużoną datą ważności (np. konserwy, słoiki z przetworami, gorące kubki, pasztety itp.) oraz środki czystości (mydła, żele, pasty do zębów, pasty BHP itp.), bielizna pościelowa, bielizna męska, skarpety, ręczniki, ciepłe ubrania czy buty. Ofiarowane rzeczy (mogą być używane, ale czyste i bez dziur) można przynosić w dniach 29 listopada – 1 grudnia (środa, czwartek i piątek) w godz. 16.00-18.00 do siedziby Związku Górnośląskiego przy ul. Chrzanowskiej 7.

Scroll to Top