Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 26 maja 2024 r.

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś także Dzień Matki – dziękujmy Bogu za nasze mamy – żyjące i zmarłe. Dziękujmy także za Matkę Piekarską łącząc się duchowo z piekarskimi pielgrzymami. Kolekta dzisiejsza – na archidiecezję.

Dziś po Mszach św. w nawiązaniu do urodzin św. Jana Pawła II, matur itp. młodzież będzie rozprowadzała kremówki papieskie. Po Mszach o 8.00, 9.30 i 11.15 kawiarenka parafialna w oratorium – farorz zaprasza na po-urodzinową kawę i kołocz. W oratorium jest też wystawa obrazów pani Janiny Bimczok, które będzie można podziwiać i… Całkowity dochód z ofiar złożonych za obrazy będzie przeznaczony na „Przestrzeń Opatrzności” – dzieło rozbudowy DPS Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Skoczowie. Wystawa do 23 czerwca br.

Dziś o 14.45 nabożeństwo majowe prowadzone przez ministrantów, na które serdecznie zapraszamy wszystkie mamy. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszach św. wieczornych. Od soboty 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe – również po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek rozmowy proboszcza z kandydatami do bierzmowania oraz ich rodzicami. A ok. 19.00 w oratorium kolejne spotkanie biblijne.

Gdyby ktoś chciał podarować kwiaty do sypania – można je przynosić od wtorku do salki lub w Boże Ciało pod jeden z ołtarzy. Próba „sypania kwiatów” dla chętnych dziewczynek i ich rodziców / opiekunów w środę po nabożeństwie majowym (ok. 19.00) przed kościołem.

W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 8.00, a potem przejdziemy ul. Kościelną do końca i potem w stronę w I ołtarza na rogu ul. Reja i Wrzosowej, II ołtarz na styku ul. Jagodowej i Wrzosowej, III ołtarz w „środku” ul. Jaśminowej, IV ołtarz przy ul. Malinowej (przejdziemy obok „Małpiego gaju”) i z powrotem do kościoła ul. Kasztanową i Damrota. Na Mszę św. i procesję serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, górników w strojach galowych, panie i panów w strojach ludowych, dzieci komunijne w swoich strojach oraz dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców z dzwoneczkamiMszy św. o 9.30 nie będzie, a Msza o 11.15 w kościele. Kolekta Bożego Ciała na bieżące potrzeby naszej parafii.

W czwartek – Boże Ciało – od 15.00 na Słupnej rodzinny koncert ewangelizacyjny „Bądź jak Jezus” W czasie koncertu przewidziane są również bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

W oktawie Bożego Ciała będą nabożeństwa eucharystyczne po wieczornej Mszy św. i procesja wokół kościoła.

Arcybiskup Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii św. wynagradzającej, tym bardziej, że zbliża się nasz odpust parafialny, a żeby zyskać odpust zupełny – należy przystąpić do spowiedzi i przyjść Komunię św.

W przyszłą niedzielę przypada nasz Odpust Parafialny. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza na Sumę odpustową o 11.15 i na Uroczyste Nieszpory Maryjne o 15.00. Sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. Marek Długajczyk, który wiele lat pomagał w naszej parafii, a obecnie jest proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Połomii. Na sumie odpustowej będziemy także dziękować Bogu za 60 lat kapłaństwa ks. Herberta Wójcika. Do uroczystego świętowania o 11.15 zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, górników w strojach galowych, panie i panów w strojach ludowych, dzieci komunijne oraz dzieci do sypania kwiatów. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do uporządkowania grobów i posprzątania cmentarza w związku z uroczystością odpustową. Mszę św. w intencji zmarłych parafian odprawimy tradycyjnie w poniedziałek po odpuście parafialnym, 3.06. br. o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – dzisiaj m. in. o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Jest też nowy numer Małego GN.

9 czerwca Dzieci Maryi zapraszają na rodzinny rajd rowerowy z czasem na odpoczynek i zabawę. Start: 15.00 przy kościele w Brzezince. Cel: Górka Słupecka. Powrót do kościoła w Brzezince ok. 18.00. Uczestnicy zabierają ze sobą picie i jedzenie (będzie możliwość samodzielnego przygotowania grilla / ogniska). W bezpieczeństwie wspiera nas grupa rowerowa “Mysłowice na kole”.

W dn. 17-20 czerwca w Kokoszycach odbędą się rekolekcje dla naszej parafii – zapraszamy.

ADŚ przy naszej Parafii serdecznie zaprasza wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą w jej objawieniu fatimskim, do pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej w sobotę 22 czerwca br. Koszt przejazdu 40 zł, zapisy w zakrystii.

Scroll to Top