Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

Módlmy się do dobre przeżycie i obfite owoce tegorocznego Wielkiego Postu, o zaprzestanie wojny na Ukrainie i ludobójstwa w Strefie Gazy oraz pokój dla całej ludzkiej rodziny. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem po Mszach św. odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny „Ad gentes”. Bóg zapłać!

Abp Adrian Galbas pisze: W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.

Dziś o 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Zachęcamy do podejmowania postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także abstynencji od napojów alkoholowych. Parafialna Księga Trzeźwości wystawiona jest na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

W poniedziałek o 19.00 kolejne spotkanie biblijne w oratorium w oparciu o serial The Chosen. Serdecznie zapraszamy.

Chętnych, którzy chcieliby swoim głosem pomóc w śpiewach Wielkiego Piątku, zapraszamy na spotkanie w środę o 19.00 do Oratorium.

W czwartek ok. 18.45 (po Mszy św. wieczornej) w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Zapraszamy do spowiedzi komunii św. wynagradzającej.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych można przynosić do zakrystii lub wysłać mailem na adres parafii.

W piątek po Mszy  św. wieczornej na probostwie spotkanie parafialnej grupy Caritas – serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego: dziś o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. Jest też wielkopostny Mały Gość Niedzielny i Gość Extra.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję.

Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek 16.00-17.00, środa 18.45-20.00 i w piątek 8.45-10.00.

Szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 11-13.03. br.

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mysłowicach rozpocznie się 15 marca br. o godz.20.00 Mszą św. w kościele na Bończyku, a Drogą Krzyżową na ulicach Brzezinki będziemy się modlili w piątek 22 marca br. od 18.00.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w soboty 16 i 23 marca br.

Zostaliśmy poproszeni, by zrobić paczki wielkanocne dla dzieci z jednej ze świetlic Caritas. Gdyby ktoś chciał zrobić taką paczkę (rodzina lub kilka rodzin razem) – proszę zabrać kopertę, w której zapisane są marzenia… Na gotowe paczki czekamy do Niedzieli Palmowej, 24 marca.

Chcemy Was poprosić także o zbiórkę żywności z długim terminem przydatności do spożycia, z których będą przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Zbiórka ta odbędzie się w salkach parafialnych w tygodniu 10-17 marca br.

W czwartek 7.03.2024 r. od godz. 13.00 w Przychodni Lekarskiej „Gamża” przy ul. Reja 18b odbędą się odpłatne (89 zł/badanie) badania USG przepływów i drożności żył i tętnic, tarczycy, stawów, nerek, płuc oraz echo serca. Szczegóły w przychodni i na plakacie w przedsionku kościoła.

W ostatnim czasie zmarli:
śp. Eugeniusz Rygiel, l. 64,
śp. Romuald Czogiel, l. 73.

Scroll to Top