Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2023 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Z tego powodu nie ma dziś nieszporów i Mszy św. wieczornej. Zachęcamy, by zgodnie z tradycją – pomimo niedzieli – w dzień Wigilii Bożego Narodzenia zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, także w czasie wieczerzy wigilijnej.

Jutro, w poniedziałek, będziemy świętować radosną Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Świętowanie narodzin Jezusa rozpoczniemy Pasterkami o 21.00 i o 24.00. Zachęcamy, by przyjść co najmniej 20 minut wcześniej, gdyż wprowadzeniem w tajemnicę dnia i do mszy pasterskiej będzie film… W dzień Narodzenia Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym (bez Mszy o 6.30). Bardzo serdecznie zapraszamy na Uroczyste Nieszpory kolędowe o 15.00, w czasie których pobłogosławimy figurki Dzieciątka Jezus. Kolekta Pasterki na Fundusz Ochrony Życia, a w ciągu dnia na potrzeby parafii.

We wtorek przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Nieszpory kolędowe o 15.00. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

W środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. błogosławieństwo wina.

W czwartek święto św. Młodzianków. O 9.30 odprawimy Mszę św. w intencji dzieci naszej parafii oraz w int. matek w stanie błogosławionym. Po Mszy św. udzielimy dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym specjalnego błogosławieństwa. Potem dzieci z naszej Szkoły Podstawowej przedstawią jasełka, a jeszcze później rozdanie upominków po-roratnich.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Módlmy się w tym dniu za nasze rodziny i wszystkie rodziny naszej parafii – zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. rodzinną o 11.15, w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to Msza za nasze rodziny oraz w intencji sponsorów i ofiarodawców dzieł charytatywnych parafii. W przyszłą niedzielę przypada też wspomnienie św. Sylwestra i ostatni dzień roku kalendarzowego. O 15.00 odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok. Msza św. za zmarłych w tym roku parafian o 8.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „Ciebie Boże wielbimy”.

W przyszły poniedziałek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, pierwszy dzień nowego roku oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nieszpory kolędowe o 15.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Ministranci ze swoimi najbliższymi zapraszają wszystkich parafian i gości do kolędowania przy brzezińskiej stajence 1 stycznia o godz. 16.45.

Zachęcamy do przeczytania świątecznego podwójnego numeru Gościa Niedzielnego. Do świąteczno-noworocznego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia; czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie; jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. Cena wydania świątecznego – 15 zł.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję mysłowickiego Orszaku Trzech Króli – w sobotę 6.01.2024 r. Wymarsz niebieskiego orszaku króla Baltazara o 13.00 spod kościoła w Brzęczkowicach, a finał Orszaku około 14.00 na mysłowickim rynku.

Od środy po świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli kolędę wg porządku wydrukowanego i opublikowanego w internecie. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorkowe popołudnia i środowe wieczory.

Zapraszamy na wyjazd na Jasełka do Cieszyna. Spektakl odbędzie się w niedzielę 14 stycznia, wyjazd o 14.00 spod kina Znicz. Koszt 70 zł (bilet + przejazd), zapisy w zakrystii.

W ostatnim czasie zmarły:
– śp. Irena Kubina, l. 74,
– śp. Anna Hacieja, l. 80.

Scroll to Top