Ogłoszenia duszpasterskie 25 Niedziela Zwykła - 24 września 2023 r.

Witamy w naszej parafii Grupę teatralną „Edmundi” – podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dębickich w Skoczowie. Przedstawią krótką pantomimę ewangelizacyjną oraz poproszą nas po Mszy św. o wsparcie „Przestrzeni Opatrzności” – dzieła rozbudowy tego domu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

 

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W piątek o 16.30 Msza św. szkolna. W piątki na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

W sobotę od 9.00 będzie „dzień otwarty ministrantów” – zapraszamy chłopców po Komunii św., którzy chcieliby służyć przy ołtarzu…

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o 17.15, a w niedziele o 14.45. Różaniec jest streszczeniem naszej wiary, wyjątkową modlitwą biblijną o wielowiekowej tradycji, jest też skuteczną modlitwą wstawienniczą. Modlitwa różańcowa bywa pomocą również w chwilach trudnych. Na różaniec zapraszamy serdecznie także dzieci, które zwykle będą prowadziły pierwszą dziesiątkę.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze polecamy teksty o kapłańskich kryzysach oraz tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego a w nim naklejka Ogólnopolskiej Pierwszej Soboty. Za tydzień będzie nowy Gość Extra o objawieniach maryjnych. Będzie również do nabycie kalendarz parafialny.

 

Zapraszamy na Kurs Alfa – serię spotkań, gdzie w przyjemnej atmosferze można porozmawiać na ważne tematy życia i pogłębić swoją wiarę. Alfa startuje w najbliższą środę, 27.09. br. w Centrum Bankietowym Braks na terenie parafii na Bończyku. Szczegóły i sposób zapisu na ulotkach i na plakacie.

Chcemy w tym roku „wystartować” ze spotkaniami biblijnymi dla dorosłych i młodzieży – pierwsze spotkanie w poniedziałek 9 października o 19.00. Zapraszamy.

 

Ruch Autonomii Śląska koło Mysłowice z okazji uroczystości św. Jadwigi Śląskiej organizuje 15.10. br. pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim oraz do Sanktuarium na Górze św. Anny, gdzie o 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich mieszkańców Śląska. Całkowity koszt wyjazdu (wraz ze zwiedzaniem Sanktuarium, kawą, ciastkiem, obiadem i ubezpieczeniem) wynosi ok. 120zł. Informacja u Pana Leona Kubica nr tel. 505 33 96 96 oraz Pana Janusza Sitko nr tel. 501 41 70 25.

Scroll to Top