Ogłoszenia duszpasterskie 16 Niedziela Zwykła - 23 lipca 2023 r.

Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – módlmy się w ich intencji oraz okażmy im naszą miłość Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na kalwarię piekarską. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

A po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów w „strefie św. Krzysztofa” – przed wjazdem na probostwo. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz MIVA Polska – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Obchody liturgiczne tego tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi
– we wtorek – święto św. Jakuba Starszego, Apostoła i wsp. św. Krzysztofa
– w środę – wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP
– w piątek – wspomnienie św. Szarbela
– w sobotę – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza

W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17.00.

W sobotę rano Msza św. urodzinowa w int. pochodzącego z naszej parafii ks. Stanisława Szei.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi tekst o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.

Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-8 sierpnia br. Natomiast, gdyby komuś termin nie pasował, parafia na Bończyku zaprasza na swoją pieszą i rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 18-21 sierpnia br. Szczegóły na plakacie.

Ojcowie jezuici z Mysłowic ogłaszają nabór chętnych do uczestnictwa w zajęciach proponowanych przez dom dziennego pobytu dla osób starszych Krasowy Dwór od 1 września br. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.

Gdyby ktoś posiadał nie używany już górniczy strój galowy i chciał go oddać, to panowie z pocztu sztandarowego górników chętnie go przyjmą – można przynieść na probostwo.

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

Scroll to Top