Ogłoszenia duszpasterskie - XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję, a po Mszach św. przed kościołem będzie zbiórka na rzecz – prowadzonego przez Caritas – Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziś po Mszach o 9.30 i 11.15 Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza do kawiarenki parafialnej. Dziś też kończy się wystawa obrazów pani Janiny Bimczok, które można podziwiać i nabyć. Całkowity dochód z ofiar złożonych za obrazy będzie przeznaczony na „Przestrzeń Opatrzności” – dzieło rozbudowy DPS Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Skoczowie.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem czerwcowym. Do końca czerwca po Mszy św. wieczornej nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Od tego tygodnia kancelaria jest czynna wg porządku wakacyjnego, ale w tym tygodniu wyjątkowo tylko we wtorek 8.45-10.00 i 16.00-17.30.

Jutro, w poniedziałek, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy św. w intencji mieszkańców Mysłowic i miasta Mysłowice przed kaplicą Jarlików (ul. Grunwaldzka) o godz. 10.00. Homilię wygłosi odchodzący z naszego dekanatu ks. proboszcz Piotr Płonka, a po Mszy św. zostaną wręczone medale „Za zasługi dla Dekanatu Mysłowice”.

W poniedziałek o 19.00 na probostwie ostatnia przed wakacjami katecheza dla dorosłych.

W środę o 8.00 Msza św. w int. ks. Klaudiusza Wiszkowskiego z ok. 80 ur., a w piątek w int. s. Emilii – zakrystianki z ok. ur.

W czwartek zwyczajnie adoracja NS i okazja do spowiedzi od 17.00, a o 19.00 odbędzie się kolejne posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Uwagi i propozycje można zgłaszać radnym lub wrzucić na kartce do skrzynki przy bocznym wejściu do kościoła

W sobotę, 29.06., przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze.

Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby naszej parafii. A przed kościołem odbędzie się zbiórka na parafie naszej diecezji poszkodowane przez trąbę powietrzną.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, dziś przeczytamy o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”.

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką. Dziękujemy w imieniu ks. Jana za wszystkie przekazane mu intencje mszalne.

Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletów na wyjątkową wystawę immersyjną „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie do 30 września br. Vouchery w zakrystii lub u księży.

Właścicielom nieruchomości zaopatrzonych w zbiorniki bezodpływowe oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków przypominamy o obowiązkach z tym związanych, a które są zapisane w piśmie Urzędu Miasta, które jest wywieszone w wejściu do kościoła.

Scroll to Top