Ogłoszenia duszpasterskie 29 Niedziela Zwykła - 22 października 2023 r.

Witamy w naszej parafii o. Krzysztofa Jezierskiego, Misjonarza Oblata NMP, który wygłosi homilię i po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 14.45, w tygodniu o 17.15. Dzieci i młodzież SP zachęcamy wytrwałości w tworzeniu „różańca gorliwości”

Jutro, w poniedziałek 23.10. br. po Mszy św. wieczornej o 19.00 spotkanie biblijne dla dorosłych i młodzieży.

W piątek o 8.00 Msza św. za zmarłych budowniczych kościoła, parafian, duszpasterzy i siostry zakonne pracujące w naszej parafii. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę będziemy świętowali 130 rocznicę pobłogosławienia naszego kościoła, 120 rocznicę utworzenia parafii Brzezinka oraz 10 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji parafian o godz. 9.30. Za tydzień będzie też specjalny numer „Spotkania” oraz okolicznościowa wystawa w oratorium.

Bóg zapłać za datki na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz za wsparcie Dzieci Maryi w czasie kawiarenki.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym rozpoczyna się czteroodcinkowy cykl analizujący wizję Kościoła wyłaniającą się z każdej z czterech Ewangelii. Na początek Ewangelia według św. Marka. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Jest także L’Osservatore Romano oraz Apostolstwo Chorych.

W zakrystii można jeszcze nabyć parafialny kalendarz na nowy 2024 rok.

Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich w związku rocznicami naszego kościoła. Szczegóły u ks. Marka i s. Moniki katechetki.

We wtorek 31 października br. po Mszy św. wieczornej odbędzie się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Organizują go Dzieci Maryi. Będą zabawy, tańce i inne atrakcje. Szczegóły u siostry Moniki.

W środę 15 listopada o 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA” z udziałem ok. 300 wykonawców. Bilety na spektakl można nabyć poprzez portale: bilety24.pl oraz biletyna.pl lub u proboszcza.

Przewodniczący Rady Dzielnicy Brzezinka, pan Rafał Myrda, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Oba zgłoszone projekty: Tężnia Solankowa i 20 lecie Chóru Familia dzięki waszemu zaangażowaniu zostaną zrealizowane.

W ostatnim czasie zmarł:
śp. Józef Betka, l. 73.

Scroll to Top