Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Wielkanocna - 21 kwietnia 2024 r. - Niedziela Dobrego Pasterza

Dziś i przez cały tydzień chcemy modlić się za powołanych: o nowe powołania do służby Bożej, także z naszej parafii, o to, by powołani z radością odpowiedzieli na Boże wezwanie oraz o umocnienie dla wszystkich naśladujących Chrystusa – Dobrego Pasterza. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 Nieszpory niedzielne.

W poniedziałek o 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych – tym razem m. in. o Adhortacji Amoris Laetitia(zwłaszcza VIII rozdział).

We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a w czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Dlatego w czwartek od 16.30 do 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św., a ok. 17.30 przy krzyżu przed kościołem odprawimy nabożeństwo ku czci św. Marka w intencji urodzajów.

W tym tygodniu przypadają: 75. urodziny naszego kościelnego pana Jerzego (Msza św. w poniedziałek o 8.00), 80. urodziny ks. seniora Jana Kapuścioka (Msze św. w środę o 8.00 oraz w niedzielę o 8.00) oraz urodziny siostry Wioletty (Msza św. w niedzielę o 8.00).

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – dziś o godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, a także o tym, jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha. Jest też nowy numer dwumiesięcznika GN Historia Kościoła – tym razem o Maryi i kulcie maryjnym (12 zł).

W przyszłą niedzielę po Mszach o 9.30 i 11.15 Dzieci Maryi i ich rodzice zapraszają do kawiarenki parafialnej – przy okazji będzie można wesprzeć wyjazd Dzieci do Sandomierza.

Różaniec w Drodze zaprasza na wyjazd z różańcem w dłoni – tym razem do Katowic (Katedra Chrystusa Króla, Panteon Górnośląski, kaplica św. Barbary w Silesia City Center – tam Msza św. o 16.00). Wyjazd w sobotę 27 kwietnia o 12.00. Koszt 50 zł, zapisy do dziś w zakrystii.

W zakrystii można się jeszcze zapisać na tegoroczną parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 2-6 sierpnia.

Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Wczesnej i I Komunii św., będą świętowały 1. rocznicę Komunii św. w niedzielę 12 maja o 12.30.

 

Parafia w Brzęczkowicach zaprasza młodzież od 6. klasy szkoły podstawowej na spotkanie młodych na polach lednickich. W tym roku odbędzie się ono 1 czerwca. Wyjazd autokarem z parafii MB Bolesnej w Brzęczkowicach 1 czerwca ok. 05.00, powrót 2 czerwca w godzinach porannych. Zapisy przez formularz internetowy dostępny w mediach parafialnych oraz na plakacie. Koszt 155 zł. Szczegóły na https://parafiabrzeczkowice.pl/lednica-2024/

Parafia w Brzęczkowicach zaprasza na pielgrzymki autokarowe: do Włoch w terminie 13-19.06.2024 r. oraz do Medjugorie w terminie 19-26.08.2024 r. Szczegóły u ks. proboszcza oraz w mediach społecznościowych brzęczkowickiej parafii.

W ostatnim czasie zmarli:
śp. Henryk Sobański, l. 69,
śp. Marian Sitko, l. 67.

Scroll to Top