Ogłoszenia duszpasterskie 20 Niedziela Zwykła - 20 sierpnia 2023 r.

Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Łączmy się w modlitwie z pielgrzymującymi i prośmy o obfite Boże błogosławieństwo dla nich.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17.00.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. artykuł: „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym.

Dziś w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” można zabrać plecaki dostarczone przez Caritas, które prosimy, by wypełnić przyborami szkolnymi, a następnie wypełnione przynieść do kościoła do 31.08., by mogły służyć uboższym uczniom jednej ze świetlic Caritas w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Dożynki tradycyjnie będziemy świętować w pierwszą niedzielę września (03.09.2023 r.) o godz. 9.30 wspólnie w intencji rolników i w intencji działkowców. Płody rolne do wystroju kościoła można przynieść w czwartek i piątek (31 sierpnia i 1 września).

W czwartek 24 sierpnia 2023 r. od godz. 8.00-12.00 w Remizie OSP w Kosztowach (ul. Górnośląska 60) odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa połączona z festynem rodzinnym i zbiórką na Hospicjum Cordis w Katowicach.

W czwartek 31.08.2023 r. od godz. 13.00 w Przychodni Lekarskiej „Gamża” przy ul. Reja 18b odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (78 zł/badanie). Rejestracja wyłącznie telefoniczna. Szczegóły w przychodni i na plakacie w przedsionku kościoła.

W imieniu poszkodowanych wskutek powodzi na Słowenii dziękujemy za Wasz dar materialny – w czasie zbiórki w Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

W ostatnim czasie zmarł:
– śp. Jan Woźnica, l. 79.

Scroll to Top