Ogłoszenia duszpasterskie - 33 Niedziela Zwykła - 19 listopada 2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Zapraszamy na nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem dziękczynnym za kościół i parafię dziś o 15.00. Msza św. popołudniowa z gośćmi i chórem Canticum Novum. Po Mszy św. najpierw koncert chóru w kościele, a potem finisaż wystawy rocznicowej w oratorium wraz z wręczeniem nagród laureatom konkursu plastycznego dla dzieciom i młodzieży “Mój brzeziński kościół” – zapraszamy!

W poniedziałek zapraszamy do całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu – możliwość Adoracji pomiędzy Mszą św. poranną a wieczorną. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu. A o 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych.

We wtorek w tym i następnym tygodniu kancelaria rano będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

W tym tygodniu będziemy Bogu dziękować za kolejny rok życia i powołanie kapłańskie pochodzących z naszej parafii: we wtorek ks. Józefa Mazura, a w środę ks. Dawida Majki.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Pierwsze pół godziny będzie prowadzone przez ADS jako modlitwa o powołania. W czwartek o 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję.

Dziękujemy za wsparcie Papieskiej Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie w czasie zbiórki przed tygodniem.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Dzisiaj z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Jest też nowy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego z dodatkami do rorat. U młodzieży przed kościołem można nabyć nowy listopadowo-grudniowy numer czasopisma „Spotkanie” z częścią planu kolędy.

Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami/opiekunami do wspólnego zrobienia wieńca adwentowego. Już za dwa tygodnie – 3 grudnia, w pierwszą niedzielę adwentu, od godziny 10.45 z tyłu nawy bocznej będzie można własnoręcznie wykonać ten tradycyjny symbol oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały oprócz świeczek – niech to będzie okazja do rodzinnego dokończenia wieńca w domu. Ilość wieńców ograniczona, więc zachęcamy by przyjść nieco wcześniej niż zazwyczaj. Po Mszy o 11.15 wieńce zostaną pobłogosławione.

W czwartek 23 listopada 2023 r. w godz. 8.00-12.00 w Remizie OSP w Kosztowach (ul. Górnośląska 60) odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Zdrowych i chętnych mieszkańców w wieku 18-65 lat zapraszamy do honorowego oddania krwi.

Scroll to Top