Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 19 maja 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych.

W tym tygodniu będziemy przeżywać z dziećmi komunijnymi tzw. biały tydzień. Módlmy się w ich intencji o to, by przyjaźń z Jezusem trwała w nich nieustannie.

Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świątek czyli święto NMP Matki Kościoła. O 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dziękujmy Bogu za kapłaństwo księży, którzy nam posługują i prośmy o nowe powołania kapłańskie. Od. 17.00 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu i sakramentu pokuty i pojednania.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – koniec okresu spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Jest to też Dzień Matkiserdecznie zapraszamy mamy na nabożeństwo majowe prowadzone przez ministrantów – wyjątkowo o 14.45. Za tydzień również tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Piekarskiej – zachęcamy panów do pielgrzymowania. Mężczyźni, którzy pragną udać się do Piekar na rowerach, wyjeżdżają o 7.00 spod naszego kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję.

Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. w nawiązaniu do urodzin św. Jana Pawła II, matur itp. młodzież będzie rozprowadzała kremówki papieskie. W dodatku będzie je można nabyć i od razu spożyć w kawiarence parafialnej po Mszach o 9.30 i 11.15. W oratorium jest wystawa obrazów pani Janiny Bimczok, które będzie można podziwiać i… Całkowity dochód z ofiar złożonych za obrazy będzie przeznaczony na „Przestrzeń Opatrzności” – dzieło rozbudowy DPS Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Skoczowie. Wystawa do 23 czerwca br.

Polecamy dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m. in. o bł. Piotrze Jerzym Frassatim. Jest też nowy numer Gościa Niedzielnego Extra – tym razem o świętych matkach (w cenie 14 zł).

Procesja Bożego Ciała (30 maja) w tym roku przejdzie od kościoła po Mszy św. o 8.00 ul. Kościelną do końca i potem w stronę w I ołtarza na rogu ul. Reja i Wrzosowej, II ołtarz na styku ul. Jagodowej i Wrzosowej, III ołtarz w „środku” ul. Jaśminowej, IV ołtarz przy ul. Malinowej (przejdziemy tam obok „Małpiego gaju”) i z powrotem do kościoła ul. Kasztanową i Damrota.

Zapraszamy już dziś do udziału w rodzinnym koncercie ewangelizacyjnym „Bądź jak Jezus” w Parku Słupna w Uroczystość Bożego Ciała tj. 30 maja. W czasie koncertu przewidziane są również bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

17-20 czerwca w Kokoszycach odbędą się rekolekcje dla naszej parafii – serdecznie zapraszamy.

ADŚ przy naszej Parafii serdecznie zaprasza wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą w jej objawieniu fatimskim, do pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej w sobotę 22 czerwca br. Koszt przejazdu 40 zł, zapisy w zakrystii.

Brzezińska Szkoła Podstawowa zaprasza wszystkich na XI Festyn Rodzinny na boisku szkolnym w najbliższą sobotę 25.05. w godz. 10.00-15.00.

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w sobotę 25.05. br. w godzinach 14.00-16.00 w gospodarstwie Państwa Piprek (jak zwykle).

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Mysłowice przypomina właścicielom nieruchomości, w których są zbiorniki bezodpływowe czy przydomowe oczyszczalnie ścieków, o obowiązku zawarcia umowy, posiadaniu rachunków za wywóz nieczystości oraz wypełnienia druku oświadczenia. Szczegóły w piśmie przy wejściu do kościoła.

W ostatnim czasie zmarł:
śp. Tadeusz Tuszyński, l. 64.

Scroll to Top