Ogłoszenia duszpasterskie - 1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r.

Rozpoczynając święty czas rekolekcji parafialnych módlmy się do dobre przeżycie i obfite owoce tegorocznego Wielkiego Postu. Prośmy o światło Ducha Świętego dla ks. Bartłomieja Kuźnika, który poprowadzi rekolekcje, o zaprzestanie wojny na Ukrainie i ludobójstwa w Strefie Gazy oraz pokój dla całej ludzkiej rodziny. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Bóg zapłać!

Dziś o 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Daniel Starzyczny, wikariusz z Bończyka.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Zachęcamy do podejmowania postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także abstynencji od napojów alkoholowych. Parafialna Księga Trzeźwości wystawiona jest na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych można przynosić do zakrystii lub wysłać mailem na adres parafii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny „Ad gentes”.

Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z Gościem Niedzielnym. Dzisiaj rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie. Jest też nowy wielkopostny Mały Gość Niedzielny i wielkopostny Gość Extra.

Szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 11-13.03. br.

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mysłowicach rozpocznie się 15 marca br. o godz.20.00 Mszą św. w kościele na Bończyku, a Drogą Krzyżową na ulicach Brzezinki będziemy się modlili w piątek 22 marca br. od 18.00.

W imieniu Hospicjum Cordis dziękujemy za Wasz dar dla Konska Cordis na Brzezince. W imieniu Caritas dziękujemy także za popielcową pomoc dla Ukrainy.

Dzień otwarty w Publicznej Szkole Jezuitów w Mysłowicach przy ul. Powstańców 19 odbędzie się w czwartek 22 lutego od 16.00 do 19.00. Ojcowie Jezuici otwierają dwie klasy pierwsze: jedną w trybie zwyczajnym, drugą z elementami wychowania metodą Montessori. Nauka jest bezpłatna. Oferują małe klasy, bezpieczeństwo, rzetelną naukę i wychowanie oparte na wartościach chrześcijańskich.

W ostatnim czasie zmarła:
śp. Eugenia Lasok, l. 87.

Scroll to Top