Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2023 r.

Rozpoczynamy dziś drugą cześć adwentu, czas przygotowujący nas bezpośrednio do obchodów Narodzenia Pańskiego. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory kolejnej niedzieli adwentu, a po Mszy św. wieczornej (ok. 16.30) Oaza Rodzina zaprasza na modlitewne adwentowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

Roraty – od poniedziałku do czwartku o 18.00, w piątek o 16.30, a w sobotę roraty dla dorosłych o godz. 8.00.

Okazja do spowiedzi św. przedświątecznej w naszym kościele:

– w od poniedziałku do soboty w godz. 7.30-7.55 i 16.30-17.55 (w piątek 15.30-17.55). Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wigilię, bo wtedy, jak w każdą niedzielę, możliwość spowiedzi jest bardzo ograniczona.

Jest też możliwość skorzystania z „nocy konfesjonałów” – we wtorek w parafii w Kosztowach, a w środę w parafii na Bończyku – w obu wypadkach od 20.00 do 24.00.

W poniedziałek o 19.00 w oratorium ostatnie w tym roku spotkanie biblijne… Tym razem “Skała, na której się buduje”.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30. Pierwsze pół godziny będzie prowadzone przez ADS jako modlitwa o powołania.

W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie nieszporów i Mszy św. wieczornej. Zachęcamy, by zgodnie z tradycją – pomimo niedzieli – w dzień Wigilii Bożego Narodzenia zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, także w czasie wieczerzy wigilijnej.

W przyszły poniedziałek będziemy świętować radosną Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podobnie jak w latach poprzednich będą dwie Pasterki: o 21.00 i 24.00. Kolekta pasterki przeznaczona jest jak zawsze na Fundusz Ochrony Życia. W dzień Narodzenia Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym (bez Mszy o 6.30). Bardzo serdecznie zapraszamy na Uroczyste Nieszpory kolędowe o 15.00, w czasie których pobłogosławimy figurki Dzieciątka Jezus.

W przedsionku kościoła w niedziele oraz w tygodniu po roratach można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny (ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na funkcjonowanie klasztoru Sióstr Jadwiżanek). Natomiast świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 11 zł; duże – 17 zł) są na stoliku z tyłu kościoła – samoobsługa – ofiarę prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – a w nim bardzo przydatny dodatek – „Czekając na Nowonarodzonego” – rozważania na ostatni tydzień w oparciu o antyfony adwentowe. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny m.in. ze stajenką do samodzielnego złożenia. Jest też – znowu – pierwszy numer dwumiesięcznika GN „Historia Kościoła” (12 zł) poświęcony historyczności Jezusa Chrystusa.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, którzy przygotowali paczki w ramach akcji „Aniołek dla Bliźniego” oraz „Paczuszka dla „Maluszka””. Dziękujemy także wolontariuszom parafialnej Caritas za czas, zaangażowanie i uwagę poświęconą potrzebującym.

Plan odwiedzin duszpasterskich rodzin naszej parafii (kolędy) został wydrukowany oraz opublikowany w internecie. Gdyby były błędy czy nieścisłości – prosimy to zgłaszać.

Zapraszamy na wyjazd na Jasełka do Cieszyna. Spektakl odbędzie się w niedzielę 14 stycznia, wyjazd o 14.00 spod kina Znicz. Koszt 70 zł (bilet + przejazd), zapisy w zakrystii.

W ostatnim czasie zmarła:
– śp. Małgorzata Mol, l. 80, zam. przy ul. Różanej.

Scroll to Top