Ogłoszenia duszpasterskie 24 Niedziela Zwykła - 17 września 2023 r. - wizytacja kanoniczna parafii

Cieszymy się z obecności w naszej parafii biskupa Grzegorza Olszowskiego, który przeprowadza wizytację kanoniczną naszej parafii, który głosi nam dziś Słowo Boże. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

W tym tygodniu świętujemy:
– w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, a zwłaszcza polskiej młodzieży – młodzież serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 18.00, którą biskup Grzegorz będzie sprawował w ich intencji;
– w czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
– w sobotę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

Jutro, w poniedziałek, będziemy przeżywać ostatni dzień uroczystej części wizytacji kanonicznej naszej parafii przez biskupa Grzegorza Olszowskiego. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00, potem spotkanie biskupa z grupami dorosłych – potem okazja do osobistych rozmów z biskupem Grzegorzem (nie trzeba się zgłaszać, ani umawiać) i później posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej pod przewodnictwem bpa Grzegorza.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00. Pierwsze pół godziny adoracji będzie prowadzone przez ADS jako modlitwa o powołania.

W piątek o 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych. Zapraszamy.

Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne:
– w piątek po Mszy wieczornej młodzież na spotkanie formacyjne;
– w sobotę o 9.00 – Ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu;
– w sobotę o 10.30 – Dzieci Maryi: chłopców i dziewczęta, które chcą się uczyć w szkole Maryi.

W przyszłą niedzielę, 24 września 2023 r., będziemy gościli u nas Grupę teatralną “Edmundi” – podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dębickich w Skoczowie. Przedstawią krótką pantomimę ewangelizacyjną oraz poproszą nas o wsparcie „Przestrzeni Opatrzności” – dzieła rozbudowy tego DPSu. Szczegóły dzieła i budowy na stronie: www.przestrzenopatrznosci.pl. A kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem oraz na główny temat numeru – o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Warto też wrócić do beatyfikacji rodziny Ulmów.

Następna kawiarenka parafialna będzie w przyszłą niedzielę 24.09. tym razem po Mszach o 8.00 i 9.30.

Od poniedziałku 25.09 do czwartku 28.09 do godz. 15.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci na rzecz Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Elektrośmieci można przywozić / przynosić na podwórko probostwa od 7.00 do 19.00 i składać pod wiatami (ew. pod bramą). Gdyby ktoś nie mógł dostarczyć – proszę o informację, a odbierzemy.

Urząd Miasta Mysłowice informuje, że od 2.09 do 30.11 br. prowadzony jest dodatkowy nabór wniosków do rządowego programu STOP-SMOG. Szczegóły w piśmie.

W ostatnim czasie zmarli:
śp. Marianna Zalińska, l. 89,
śp. Jerzy Ficek, l. 86,
śp. Paweł Seifert, l. 70.

Scroll to Top