Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary!

Dziś o 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. jest od godz. 17.00. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatni moment. Tradycyjnie w Wielki Wtorek w Kosztowach będzie „noc konfesjonałów”. W czasie Triduum Paschalnego (od wieczoru Wielkiego Czwartku) spowiadamy w ograniczonym zakresie.

W poniedziałek o 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych. Będzie m. in. o budzącej kontrowersje Deklaracji Fiducia supplicans.

W czwartek pierwsze pół godziny adoracji będzie prowadzone przez ADS jako modlitwa o powołania.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Brzezinki – początek pod kinem Znicz, potem przejdziemy ul. Starowiejską, Boczną, Różaną, Tulipanów, Różaną, Reja i Kościelną do kościoła. Kartki z wypominkami za zmarłych można przynosić do zakrystii lub wysłać mailem na adres parafii. Wieczorna Msza św. w piątek o 17.15.

Drugą cześć chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 23 marca. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

W sobotę rano będzie Msza św. urodzinowa w int. pochodzących z naszej parafii: ks. prał. Franciszka Resiaka, ks. inf. Rudolfa Broma i ks. dziek. Michała Psiuka. Zapraszamy do modlitwy.

Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Palmy będziemy błogosławić w czasie każdej Mszy św., natomiast uroczysta procesja z palmami odbędzie się w czasie Mszy św. o 11.15 – rozpoczniemy pod dzwonnicą. Dzieci, które chcą coś zmalować przed Mszą – tym razem palmę – zapraszamy już o 10.45 do nawy bocznej. W święta Wielkanocne zmalowywania nie będzie.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem wolontariusze Hospicjum Cordis oraz nasi współpracownicy rozprowadzać będą pisanki wielkanocne, z których dochód będzie przeznczony na Hospicjum. Ksiądz Arcybiskup zaprasza młodzież na niedzielę palmową młodych do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym między innymi o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu oraz o kulcie relikwii.

Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się paschaliki – świece Wielkanocnego Dzieła Caritas – ofiarę (9 zł) prosimy wrzucać do skarbony za prasę.

Jeszcze raz prośby: Czy ktoś chciałby zająć się koncepcyjnie Bożym Grobem lub / i Stajenką? Kto i gdzie chciałby w tym roku przygotować ołtarze procesji Bożego Ciała?

Parafia M.B Częstochowskiej w Kosztowach zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w piątek, sobotę i niedzielę (22-24.03.2024 r.) w kościele o godz. 19.00.

Parafia św. Jacka w Morgach zaprasza na przedstawienie teatralne pt. „Męka Pańska w Teatrze Cieni”. Spektakl zostanie wystawiony w Niedzielę Palmową (24.03.2024 r.) o godz. 21.00 w morgowskim kościele. Wstęp wolny – zapraszamy!

Oaza Rodzin zaprasza na czuwanie modlitewne w duchu Taize w Wielką Środę o 19.00 w kościele.

Tegoroczna parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w terminie 2-6 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub u pana Grzegorza Czernka.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne SP nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Brzezince zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek 19 marca br. od 17.00. Szczegóły na plakacie.

Dziękujemy:
za wsparcie Hospicjum Cordis w czasie kawiarenki parafialnej – złożyliście na ten cel 655 zł;
za dary spożywcze na rzecz uboższych osób czy rodzin naszej parafii – złożone w salce;
– za paczki wielkanocne dla dzieci z jednej ze świetlic Caritas – można je przynosić do Niedzieli Palmowej, 24 marca.

W ostatnim czasie zmarli:
śp. Karol Krupa, l. 71,
śp. Piotr Sauc, l. 78.

Scroll to Top