Ogłoszenia duszpasterskie 15 Niedziela Zwykła - 16 lipca 2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Kancelaria jest czynna wg porządku wakacyjnego (we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00).

W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17.00. Pierwsze pół godziny adoracji będzie prowadzone przez Apostolstwo Dobrej Śmierci – modlitwa o powołania.

W sobotę przypada święto św. Marii Magdaleny.

Z racji przypadającego w najbliższym czasie wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy – jak w poprzednich latach w „strefie św. Krzysztofa” przed wjazdem na probostwo. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz MIVA Polska – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Za tydzień będziemy przeżywali także III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ogłoszony przez papieża Franciszka – módlmy się w ich intencji oraz okażmy im naszą miłość. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Kalwarię Piekarską.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym polecamy reportaż z podróży kard. Konrada Krajewskiego na Ukrainę. Można przeczytać także o przyczynach i konsekwencjach niedawnych zamieszek we Francji.

Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-8 sierpnia br. Natomiast, gdyby komuś termin nie pasował, parafia na Bończyku zaprasza na swoją pieszą i rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 18-21 sierpnia br. Szczegóły na plakacie.

Ojcowie jezuici z Mysłowic ogłaszają nabór chętnych do uczestnictwa w zajęciach proponowanych przez dom dziennego pobytu dla osób starszych Krasowy Dwór od 1 września br. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.

Gdyby ktoś posiadał nie używany już górniczy strój galowy i chciał go oddać, to panowie z pocztu sztandarowego górników chętnie go przyjmą – można przynieść na probostwo.

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

W ostatnim czasie zmarła:
– śp. Krystyna Krzyżak, l. 80.

Scroll to Top