Ogłoszenia duszpasterskie - XI Niedziela Zwykła - 16 czerwca 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem czerwcowym. Do końca czerwca po Mszy św. wieczornej nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziś po Mszy św. popołudniowej w godz. 16.30-19.00 ministranci zapraszają do kawiarenki parafialnej na kawę i kołocz. Ofiary będą przeznaczone na renowację chorągwi noszonych przez ministrantów w czasie Bożego Ciała. W oratorium trwa wystawa obrazów pani Janiny Bimczok, które będzie można podziwiać i… Całkowity dochód z ofiar złożonych za obrazy będzie przeznaczony na „Przestrzeń Opatrzności” – dzieło rozbudowy DPS Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w Skoczowie. Wystawa do 23 czerwca br.

We wtorek przypada kolejna rocznica urodzin naszego proboszcza śp. ks. Jana Kudery – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

We wtorek o 19.15 spod krzyża na nowym cmentarzu wyruszy Różaniec w Drodze. Będzie to modlitwa wraz z Dziećmi Maryi w intencji dzieci. Zapraszamy.

W czwartek zwyczajnie adoracja NS i okazja do spowiedzi od 17.00. Pierwsze pół godziny adoracji będzie prowadzone przez ADS jako modlitwa o powołania.

W piątek o 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję, a po Mszach św. przed kościołem będzie zbiórka na rzecz – prowadzonego przez Caritas – Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym przeczytamy m. in. o sensie odbywających się dziś Marszach dla Życia i Rodziny: w kulturze, która stawia znak zapytania nad rodziną, marsze pokazują jej głęboki sens i piękno.

W przyszły poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy św. w intencji mieszkańców Mysłowic i miasta Mysłowice przed kaplicą Jarlików (ul. Grunwaldzka) o godz. 10.00. Homilię wygłosi odchodzący z naszego dekanatu ks. proboszcz Piotr Płonka, a po Mszy św. zostaną wręczone medale „Za zasługi dla Dekanatu Mysłowice”.

Wyjazd osób na rekolekcje do Kokoszyc, jutro, w poniedziałek, 17 czerwca o 14.00 z parkingu przy kościele.

Wyjazd na pielgrzymkę do Turzy Śląskiej, w sobotę 22.06. br. o 7.30 spod kina Znicz (brzezińskiego MOKu). Zwolniły się także dwa miejsca na tę pielgrzymkę – zapraszamy.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką.

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

W ostatnim czasie zmarli:
– śp. Helena Krzyżowska, l. 81,
– śp. Jan Górnik, l. 81, 
– śp. Grzegorz Sobel, l. 54, pochodzący z naszej parafii.

Scroll to Top