Ogłoszenia duszpasterskie 28 Niedziela Zwykła - 15 października 2023 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii a przed kościołem, w ramach dnia papieskiego, młodzież zbierze datki na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Módlmy się dziś za nauczycieli oraz o światło Ducha Świętego dla wyborców.

Dziś w czasie Mszy św. o 11.15 zaśpiewa Bogu na chwałę a nam ku pożytkowi chór kameralny „Legato” z Piekar Śląskich, a po Mszy św. będzie krótki koncert.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 14.45, w tygodniu o 17.15. Dzieci i młodzież SP zapraszamy wytrwałości w tworzeniu „różańca gorliwości”

Jutro, w poniedziałek, przypada uroczystość św. Jadwigi – głównej patronki Śląska – módlmy się w tym dniu szczególnie za naszą małą ojczyznę. W poniedziałek o 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych w oparciu o Kompendium Katechizmu KK.

W środę przypada święto św. Łukasza – módlmy się w intencji służby zdrowia.

W czwartek będziemy świętowali urodziny S. Moniki – przełożonej.

W czwartek Mszą św. o 15.00 wraz z Emerytami i Rencistami Koła Brzezinka będziemy świętować Dzień Seniora.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – Koronka przed wystawionym Najśw. Sakramentem. O 16.30 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci, a na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież, zwłaszcza uczniów 7 i 8 klas SP.

W przyszła niedzielę będziemy gościli ojca Krzysztofa Jezierskiego Misjonarza Oblata NMP, który będzie rozprowadzał tradycyjne kalendarze misyjne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze szczególnie polecamy teksty nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce.

Dziś po Mszach o 8.00, 9.30 i po koncercie po Mszy o 11.15 jest czynna kawiarenka parafialna, którą przygotowały Dzieci Maryi wraz z rodzicami – ofiary złożone przy tej okazji będą służyć tej wspólnocie.

W poniedziałek 23.10. br. o 19.00 na probostwie kolejne spotkanie biblijne dla dorosłych i młodzieży.

Już dziś zapraszamy na uroczystą Mszę św. w niedzielę 29.10. o godz. 9.30, w czasie której będziemy Bogu dziękować za 130 rocznicę pobłogosławienia naszego kościoła, 120 rocznicę utworzenia parafii Brzezinka oraz 10 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Będzie wtedy specjalny numer „Spotkania” oraz okolicznościowa wystawa w oratorium.

Od dziś do przyszłej soboty w naszej diecezji odbywa się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmówprogram na stronie parafialnej i diecezjalnej.

W środę 15 listopada o 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA” z udziałem ok. 300 wykonawców. Organizowane przez Katolicką Fundację Młodzi dla Młodych wydarzenie wpisuje się w przygotowania do 100-lecia diecezji. Bilety na spektakl można nabyć poprzez portale: bilety24.pl oraz biletyna.pl lub u proboszcza.

W ostatnim czasie zmarli:
– śp. Wojciech Śliwiński, l. 36;
– śp. Łucja Dyjas, l. 86;
– śp. Krystyna Kaczorowska z d. Nowrot, l. 72.

Scroll to Top