Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Wielkanocy - 14 kwietnia 2024 r.

Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski – dziękujmy Bogu za chrześcijańskie dziedzictwo naszego narodu i prośmy o poszanowanie i ochronę każdego życia – od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Dziś rozpoczynamy także Tydzień Biblijny – jest to okazja, by częściej sięgnąć po Pismo Święte i przeczytać w gronie rodzinnym…

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś po Mszach o 9.30 i 11.15 ministranci i ich rodzice zapraszają do kawiarenki parafialnej – przy okazji będzie można złożyć ofiarę na Śląskie Hospicjum Perinatalne.

Dziś o 15.00 Nieszpory niedzielne.

W poniedziałek o 19.00 w oratorium spotkanie biblijne. Zapraszamy!

W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna – przepraszamy za utrudnienia.

W czwartek jak zwykle Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00. Pierwsze pół godziny będzie prowadzone przez ADS jako modlitwa o powołania.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, w czasie której w intensywniejszy sposób chcemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz by powołani mieli odwagę z radością pójść za Dobrym Pasterzem. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – dziś polecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę.

Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Wczesnej i I Komunii św., będą świętowały 1. rocznicę Komunii św. w niedzielę 12 maja o 12.30.

Różaniec w Drodze zaprasza na wyjazd z różańcem w dłoni – tym razem do Katowic (Katedra Chrystusa Króla, Panteon Górnośląski, kaplica św. Barbary w Silesia City Center – tam Msza św. o 16.00). Wyjazd w sobotę 27 kwietnia o 12.00. Koszt 50 zł, zapisy w zakrystii.

W zakrystii można się jeszcze zapisać na tegoroczną parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 2-6 sierpnia.

Kolejna kawiarenka parafialna będzie za dwa tygodnie 28.04. br.

Parafia w Brzęczkowicach zaprasza młodzież od 6. klasy szkoły podstawowej na spotkanie młodych na polach lednickich. W tym roku odbędzie się ono 1 czerwca. Wyjazd autokarem z parafii MB Bolesnej w Brzęczkowicach 1 czerwca ok. 05.00, powrót 2 czerwca w godzinach porannych. Zapisy przez formularz internetowy dostępny w mediach parafialnych oraz na plakacie. Koszt 155 zł. Szczegóły na https://parafiabrzeczkowice.pl/lednica-2024/

Parafia w Brzęczkowicach zaprasza na pielgrzymki autokarowe: do Włoch w terminie 13-19.06.2024 r. oraz do Medjugorie w terminie 19-26.08.2024 r. Szczegóły u ks. proboszcza oraz w mediach społecznościowych brzęczkowickiej parafii.

Scroll to Top