Ogłoszenia duszpasterskie 19 Niedziela Zwykła - 13 sierpnia 2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne, a o 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. Podziękowania i prośby do MB Fatimskiej można wrzucać wcześniej do postumentu pod MB Fatimską lub bezpośrednio przed nabożeństwem do kosza na stoliku z tyłu kościoła.

Trwamy w miesiącu sierpniu, w którym zapraszamy do podjęcia postu – do trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Na ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest parafialna księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.

We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym, a Nieszpory Maryjne o 15.00. Jest to Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka finansowa na rzecz poszkodowanych przez powódź w Słowenii. Maryję Wniebowziętą nazywamy też w tradycji Matką Boża zielną, dlatego można przynieść zioła i kwiaty, które pobłogosławimy pod koniec każdej Mszy świętej. Kancelaria we wtorek z racji uroczystości będzie nieczynna.

W czwartek przypada uroczystość św. Jacka, patrona archidiecezji. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w czwartek od 17.00. Pierwsze pół godziny adoracji będzie prowadzone przez ADŚ jako modlitwa o powołania.

W tym tygodniu wypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na poranną Mszę św. o Miłosierdziu Bożym i Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Polecamy dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie oraz o zbliżającej się podróży relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus po naszym kraju.

Za tydzień odbędzie się tradycyjna pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Zachęcamy nasze parafianki do pielgrzymowania. Są jeszcze miejsca w autobusie, który wyjedzie sprzed kościoła o godz. 7.00. Koszt 37 zł. Zapisy w zakrystii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Mężczyzn zapraszamy na wyprawę w góry – w sobotę 19.08.2023 r. na Halę Boraczą i Rysiankę. Wyprawę organizuje p. Krzysztof Kacperski – informacje u niego (kontakt w zakrystii).

Jedna ze świetlic Caritas poprosiła nas o pomoc w wyposażeniu dzieci na nowy rok szkolny w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. W przyszła niedzielę będą w naszym kościele plecaki dostarczone przez Caritas, które będzie można zabrać i wypełnić przyborami szkolnymi (będzie lista najpotrzebniejszych rzeczy), a następnie wypełnione przynieść do kościoła do 31.08., by mogły służyć uboższym uczniom w rozpoczynającym się roku szkolnym.

W ostatnim czasie zmarli:
– śp. Krystyna Jurczyk, l. 91,
– śp. Tadeusz Rogala, l. 72.

Scroll to Top