Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 12 maja 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Dziś o 16.30nabożeństwo eucharystyczne dla dzieci wczesnokomunijnych.

W tym tygodniu będziemy przeżywać z dziećmi wczesnokomunijnymi tzw. biały tydzień. Módlmy się w ich intencji o to, by przyjaźń z Jezusem trwała w nich nieustannie.

W poniedziałek o 16.30 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego. Zapraszamy członków i sympatyków.

Również w poniedziałek o 19.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie – prosimy zabrać prośby przez wstaw. MB Fatimskiej oraz świece z okapnikami. Zapraszamy. Z powodu nabożeństwa fatimskiego nie będzie spotkania biblijnego.

We wtorek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym spotkanie dla uczniów klas VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. Pierwsze pół godziny będzie prowadzone przez ADS jako modlitwa o powołania.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W czasie Mszy o 11.15 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Polecamy dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, dziś m. in. artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie.

W ostatnią niedzielę maja (26.05.) odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej – zachęcamy panów do pielgrzymowania. Mężczyźni, którzy pragną udać się do Piekar na rowerach, wyjeżdżają o 7.00 spod naszego kościoła.

Procesja Bożego Ciała (30 maja) w tym roku przejdzie od kościoła po Mszy św. o 8.00 ul. Kościelną do końca i potem w stronę w I ołtarza na rogu ul. Reja i Wrzosowej, II ołtarz na styku ul. Jagodowej i Wrzosowej, III ołtarz w „środku” ul. Jaśminowej, IV ołtarz przy ul. Malinowej (przejdziemy tam obok „Małpiego gaju”) i z powrotem do kościoła ul. Kasztanową i Damrota.

Zapraszamy już dziś do udziału w rodzinnym koncercie ewangelizacyjnym „Bądź jak Jezus” w Parku Słupna w Uroczystość Bożego Ciała tj. 30 maja.

W dn. 17-20 czerwca w Kokoszycach odbędą się rekolekcje dla naszej parafii – serdecznie zapraszamy do udziału.

ADŚ przy naszej Parafii serdecznie zaprasza wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą w jej objawieniu fatimskim, do pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej w sobotę 22 czerwca br. Koszt przejazdu 40 zł, zapisy w zakrystii.

Dziś po Mszach o 9.30 i 11.15 piesi pielgrzymi jasnogórscy zapraszają do kawiarenki parafialnej. Będzie można porozmawiać m. in. na temat pielgrzymki. Ale będzie też wystawa obrazów pani Janiny Bimczok, które będzie można podziwiać i… Całkowity dochód z ofiar złożonych za obrazy będzie przeznaczony na „Przestrzeń Opatrzności” – dzieło rozbudowy DPS Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w Skoczowie. Wystawa do 23 czerwca br.

W czwartek 16 maja 2024 r. w godz. 8.00-12.00 w Remizie OSP w Kosztowach (ul. Górnośląska 60) odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Zdrowych i chętnych mieszkańców w wieku 18-65 lat zapraszamy do honorowego oddania krwi.

Scroll to Top