Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela zwykła – 11 lutego 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz Konska Cordis na Brzezince. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwościowej.

Dziś o godz. 15.00 nieszpory niedzielne – zapraszamy.

Jutro, w poniedziałek, o 16.00 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, a o 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych. Zapraszamy!

W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. o 8.00, 16.00 i 18.00. Popielec jest dniem postu i wstrzemięźliwości (postu ilościowego [od 18 do 60 roku życia] i jakościowego [od 14 roku życia]). Kolekta tego dnia to tzw. jałmużna postna, a przed kościołem odbędzie się zbiórka Caritas na pomoc Ukrainie.

Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które polega na całodziennej Adoracji NS, będziemy przeżywać w czwartek, piątek i sobotę po Popielcu. Zachęcamy do nawiedzenia NS w ciągu tych dni oraz do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – w tych dniach dodatkowo od 17.00 do Mszy św. wieczornej.

W czwartek od 17.00 modlitwa o powołania przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmieci.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej (w piątki po Mszy św. porannej – dla seniorów; o 16.00 – dla dzieci i o 17.15 – dla dorosłych) i Gorzkich Żalach (w niedziele o 14.45). Kazania pasyjne wygłosi ks. Daniel Starzyczny – wikariusz z Bończyka. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii lub wysłać mailem na adres parafii.

Od przyszłej niedzieli do środy 21.02. będziemy przeżywać parafialne rekolekcje wielkopostne „Confetti i proch”, które poprowadzi ks. Bartłomiej Kuźnik. Nauki rekolekcyjne w czasie wszystkich Mszy, a w poniedziałek 19.02. o 19.00 nauka stanowa dla mężczyzn i młodzieży męskiej, a we wtorek 20.02. o 19.00 nauka stanowa dla kobiet i młodzieży żeńskiej. Prosimy o modlitwę w tej intencji oraz o zarezerwowanie sobie czasu.

W przyszłą niedzielę o 11.15 będziemy się modlić m.in. w int. ks. Marka Leszczyny z okazji jego czterdziestych urodzin… Zapraszamy

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby remontowe naszej parafii.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu. Jest też wielkopostny numer Gościa Extra.

Zapraszamy dzieci na Spotkania Teatralne, które rozpoczną się w sobotę 17.02.2024 o 14.30 warsztatami z s. Alicją CHR. Zapisy do 15.02 u siostry Moniki katechetki (osobiście lub przez Librusa).

Dzień otwarty w Publicznej Szkole Jezuitów w Mysłowicach przy ul. Powstańców 19 odbędzie się w czwartek 22 lutego od 16.00 do 19.00. Ojcowie Jezuici otwierają dwie klasy pierwsze: jedną w trybie zwyczajnym, drugą z elementami wychowania metodą Montessori. Nauka jest bezpłatna. Oferują małe klasy, bezpieczeństwo, rzetelną naukę i wychowanie oparte na wartościach chrześcijańskich.

W ostatnim czasie zmarł:
śp. Franciszek Seweryn, l. 84.

Scroll to Top