Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. „Bóg zapłać” wszystkie za Wasze ofiary!

Dziś po Mszach o 9.30 i 11.15 czynna będzie kawiarenka parafialna. Kawiarenkę przygotują rodzice z naszego przedszkola – ofiary złożone przy tej okazji będą służyć przedszkolu.

Zapraszamy na roraty – od poniedziałku do czwartku o 18.00, w piątek o 16.30, a w soboty roraty dla dorosłych o godz. 8.00.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje adwentowe postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji.

W przedsionku kościoła w niedziele oraz w tygodniu po roratach można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny (ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na funkcjonowanie klasztoru Sióstr Jadwiżanek). Natomiast świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 11 zł; duże – 17 zł) są na stoliku z tyłu kościoła – samoobsługa – ofiarę prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w GN polecamy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie.

Dziękujemy górnikom i ich rodzinom za udział w Mszy św. barbórkowej oraz złożony dar materialny na rzecz odnowienia obrazu św. Barbary.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwidzimy z posługą sakramentalną jeszcze w sobotę 16 grudnia. Zgłoszenia zasadniczo w zakrystii, ale można i w kancelarii.

Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na niedzielę i na ostatni moment. Zapowiadamy, że przedświąteczna noc konfesjonałów (20.00-24.00) odbędzie się we wtorek 19.12. na Kosztowach i w środę 20.12. na Bończyku.

Można jeszcze zabrać symboliczne bombki akcji Paczuszka dla Maluszka. Paczki dla „Maluszka” będą przekazane na rzecz Domu Pomocy Społecznej św. Wincentego w Chorzowie – preferowane artykuły są wypisane na kartkach – do zabrania. Przygotowane paczki można przynosić do kościoła pod ołtarz maryjny lub na probostwo do 17.12.2023 r.

Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli odbędzie się w czwartek 14 grudnia br. o godz. 16.00 w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

Adwentowy dzień wspólnoty Dzieci Maryi dekanatu Mysłowice odbędzie się w sobotę 16 grudnia br. od 10.00 w naszym kościele.

Plan odwiedzin duszpasterskich rodzin naszej parafii (kolędy) został wydrukowany oraz opublikowany w internecie. Gdyby były błędy czy nieścisłości – prosimy to zgłaszać.

Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do zrobienia ozdób na choinki w kościele – tym razem prosimy o ozdoby, które nawiązują do naszego kościoła, naszej parafii… Z góry dziękujemy tym, którzy podejmą wyzwanie. Na ozdoby czekamy do środy 20 grudnia…

– śp. Anna Chmielarska, l. 48,
– śp. Zygmunt Drobiec, l. 74,
– śp. Andrzej Polok, l. 77,
– śp. Dariusz Waluś, l. 35.