Ogłoszenia duszpasterskie 23 Niedziela Zwykła - 10 września 2023 r.

Witamy w naszej parafii ks. prałata Stanisława Nogę, który wprowadzi nas w tematykę i rzeczywistość wizytacji kanonicznej, która odbywa się w naszej parafii. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – jest to kolekta wizytacyjna na remont pokoi kleryckich w Seminarium Duchownym. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

W tym tygodniu w środę i w piątek kancelaria będzie nieczynna, przepraszamy.

W tym tygodniu świętujemy:
– we wtorek – uroczystość MB Piekarskiej – głównej patronki archidiecezji;
– w środę – kolejny dzień fatimski – nabożeństwo fatimskie o 19.00;
– w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – na Msze św. można przynieść krzyże, które pobłogosławimy;
– w piątek – wspomnienie MB Bolesnej.

Rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom (w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym) przygotować się do wczesnej Komunii św., zapraszamy na spotkanie organizacyjne jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej (18.45) do salki przy probostwie.

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w tym tygodniu będą spotkania:

– we wtorek o 18.45 w kościele spotkanie dla uczniów klas VI oraz ich rodziców;

– a w piątek w czasie Mszy św. o 18.00 rozpoczęcie ostatniego etapu przygotowania do bierzmowania dla uczniów klasy VIII.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00.

W piątek przypada III piątek miesiąca z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

 

Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne:
– w piątek po Mszy wieczornej młodzież na spotkanie formacyjne;
– w sobotę o 9.00 – Ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu;
– w sobotę o 10.30 – Dzieci Maryi: chłopców i dziewczęta, które chcą się uczyć w szkole Maryi.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania wyjątkowego numeru Gościa Niedzielnego wydanego z okazji 100 urodzin czasopisma. Przeczytamy m. in. o kulisach pracy redakcyjnej czy niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli dziennikarze GN. Jest też specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.

 

W piątek rozpoczyna się uroczysta cześć wizytacji kanonicznej naszej parafii. Serdecznie prosimy o zapoznanie się z planem spotkań z bpem Grzegorzem Olszowskim oraz zapraszamy na te spotkania, a zwłaszcza:
– w piątek o 10.30 Msza św. dla chorych i osłabionych wiekiem parafia wraz z indywidualnym błogosławieństwem biskupa Grzegorza,
– w piątek o 16.00 spotkanie biskupa Grzegorza z Dziećmi Maryi, ministrantami i scholką dziecięcą, a potem ze wszystkimi dziećmi w czasie Mszy św. szkolnej,
– w piątek o 18.00 Msza św. – spotkanie biskupa Grzegorza z parafią – wspólnotą wspólnot,
– w piątek o 19.00 spotkanie z młodzieżą,
– w niedzielę w czasie Mszy o 6.30, 8.00, 9.30 i 11.15 Msze św. z homilią biskupa Grzegorza,
– w poniedziałek o 18.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa Grzegorza,
– w poniedziałek o 18.45 spotkanie z członkami grup dorosłych (Apostolstwo Dobrej Śmierci, Czciciele Różańca Świętego, Żywy Różaniec, Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, parafialna Caritas etc.),
– w poniedziałek ok. 19.30 okazja do osobistego spotkania z biskupem Grzegorzem…

W sieci pojawiła się nowa wersja parafialnej strony internetowej – czekamy na opinie i propozycje… Następna kawiarenka parafialna będzie prawdopodobnie w niedzielę 24.09. tym razem po Mszach o 8.00 i 9.30.

Zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce ludzi pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w przyszłą sobotę i niedzielę (16 i 17 września). To okazja, by przypomnieć sobie wciąż aktualną ewangelię pracy, o której z taką mocą mówił św. Jan Paweł II w Katowicach, w czerwcu 1983 roku.

Urząd Miasta Mysłowice informuje, że od 2.09 do 30.11 br. prowadzony jest dodatkowy nabór wniosków do rządowego programu STOP-SMOG, skierowany do właścicieli budynków jednorodzinnych, którzy mają ograniczone możliwości finansowe. Szczegóły w piśmie.

W ostatnim czasie zmarli:

śp. Jan Cieplok, l. 76,
śp. Natalia Kucharska, l. 92.

Scroll to Top