Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Wielkiego Postu - Laetare - 10 marca 2024 r.

„Raduj się Jerozolimo, zbierzcie się wszyscy, którzy ją kochacie. Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni, weselcie się i nasycajcie u źródła waszej pociechy”. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś po Mszach o 9.30 i 11.15 Dzieci Maryi zapraszają do kawiarenki parafialnej – ofiary będą przeznaczone dla Hospicjum Cordis.

Dziś o 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

W tym tygodniu od poniedziałku do środy uczniowie naszej Szkoły Podstawowej nr 10 będą przeżywać swoje rekolekcje wielkopostne, które poprowadzą siostry Leticja i Tobiasza….

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się jutro, w poniedziałek, o 16.00 w salce przy probostwie.

W poniedziałek o 19.00 kolejne spotkanie biblijne w oratorium – tym razem Zaproszenie.

We wtorek o 19.00 na probostwie odbędzie się kolejne posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Uwagi i propozycje można zgłaszać radnym, wrzucić na kartce do skrzynki przy bocznym wejściu do kościoła lub napisać na adres mailowy parafii. Dwa „gorące” tematy: W związku z tym, że śp. Franciszek Seweryn zostawił nas samych… czy ktoś chciałby się zająć Bożym Grobem lub / i Żłóbkiem? Kto i gdzie chciałby w tym roku przygotować ołtarze procesji Bożego Ciała?

W czwartek o 19.00 spod krzyża na Nowym Cmentarzu wyruszy kolejny Różaniec w Drodze.

W piątek na Mszy św. porannej zawitają do nas uczestnicy V Pielgrzymki Wielkopostnej.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych można przynosić do zakrystii lub wysłać mailem na adres parafii.

W najbliższy piątek, 15.03.2024 r., wyruszy mysłowicka Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o 20.00 w kościele na Bończyku. Więcej na fb EDK Mysłowice oraz na www.edk.org.pl.

Drogą Krzyżową na ulicach Brzezinki będziemy się modlili w piątek 22 marca br. od 18.00. W tym dniu wieczorna Msza św. wyjątkowo o 17.15.

W sobotę, 16.03.2024 r., od godz. 15.00 odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli u sióstr Boromeuszek w Mysłowicach – serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w soboty 16 i 23 marca -wg woli odwiedzanego. Zgłaszając w zakrystii prosimy o podanie wybranego terminu.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, oraz o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru. U młodzieży przed kościołem można nabyć marcowo-kwietniowy numer „Spotkania” (5zł).

Na stoliku z prasą znajdują się paschaliki – świece wielkanocnego działa „Caritas”. Ofiarę za świecę (9 zł – mały / 16 zł – duży) prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

Jeśli ktoś chciałby podzielić się z potrzebującymi żywnością z długim terminem przydatności do spożycia, to bardzo prosimy przynosić dary przez cały tydzień (10-17.03) do salki przy probostwie. Z tych darów zostaną przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin.

Szkoła Sportowa w Mysłowicach zaprasza dzieci wraz z opiekunami na dzień otwarty w czwartek 14 marca od 16.30. W nowym roku szkolnym będą odbywały się specjalistyczne zajęcia sportowe z: piłki nożnej, tenisa stołowego, judo, lekkiej atletyki, szachów oraz nauka pływania.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne SP nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Brzezince zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek 19 marca br. od 17.00. Szczegóły na plakacie.

W ostatnim czasie zmarły:
śp. Lucyna Kasprzyk, l. 73,
śp. Irena Cieplok, l. 75.

Scroll to Top