Ogłoszenia duszpasterskie - X Niedziela Zwykła - 9 czerwca 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ – „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Dziś po Mszach o 9.30 i 11.15 Apostolstwo Dobrej Śmierci i parafialna Caritas zapraszają do kawiarenki parafialnej. Trwa wystawa obrazów pani Janiny Bimczok, które będzie można podziwiać i… Całkowity dochód z ofiar złożonych za obrazy będzie przeznaczony na „Przestrzeń Opatrzności” – dzieło rozbudowy DPS Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w Skoczowie. Wystawa do 23 czerwca br.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem czerwcowym. Do końca czerwca po Mszy św. wieczornej nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziś Dzieci Maryi zapraszają na rodzinny rajd rowerowy z czasem na odpoczynek i zabawę. Start: 15.00 przy kościele w Brzezince. Cel: Górka Słupecka. Powrót do kościoła w Brzezince ok. 18.00. Uczestnicy zabierają ze sobą picie i jedzenie (będzie możliwość samodzielnego przygotowania grilla / ogniska). W bezpieczeństwie wspiera nas grupa rowerowa “Mysłowice na kole”.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) wyjazd grupy biblijnej do ogrodu biblijnego. Kolejna katecheza dla dorosłych będzie w poniedziałek 24.06. br.

W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy a jednocześnie kolejny dzień fatimski. O 16.30 spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w salce przy probostwie. Od 17.00 adoracja NS i okazja do spowiedzi, a nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00.

Od czwartku do soboty w naszej parafii odbywają się nauki przedmałżeńskie.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

W przyszłą niedzielę ministranci zapraszają do kawiarenki parafialnej na kawę i kołocz po południu – 16.30-19.00. Ofiary będą przeznaczone na renowację chorągwi noszonych przez ministrantów w czasie Bożego Ciała.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – dzisiaj polecamy m.in. teksty o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi. Jest też wakacyjny numer GN Historia Kościoła.

Wyjątkowo w tym miesiącu Różaniec w Drodze będzie późnej: RwD wyruszy we wtorek 18.06 o 19.15 spod krzyża na nowym cmentarzu. Będzie to modlitwa wraz z Dziećmi Maryi w intencji dzieci. Zapraszamy.

W dn. 17-20 czerwca w Kokoszycach odbędą się rekolekcje dla naszej parafii – serdecznie zapraszamy do udziału – zapisy w zakrystii (koszt 65 zł przy zapisie – transport – i 390 zł w Kokoszycach).

Już dziś zapraszamy do udziału w Mszy św. w intencji mieszkańców Mysłowic i miasta Mysłowice przed kaplicą Jarlików (ul. Grunwaldzka) w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszego miasta – w poniedziałek 24.06.2024 r. o godz. 10.00.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką.

Dziękujemy członkom Związku Górnośląskiego koło Brzezinka za przeprowadzenie kwesty, a Wam za ofiary złożone przy okazji tradycyjnej Mszy św. na cmentarzu.

W przyszłą niedzielę 16.06.2024 r. w Katowicach odbędzie się Marsz dla życia i rodziny pod hasłem: Zjednoczeni dla życia, rodziny i Ojczyzny. Msza św. w katedrze o 12.00, wymarsz o 13.30 spod katedry do Parku Kościuszki, gdzie będzie piknik rodzinny do ok. 19.00. Zapraszamy! Jest możliwość pojechania tam na rowerze – wyjazd z parkingu przy naszym kościele o 11.40. Szczegóły na stronie fb: Rowerowa Droga Wiary.

W ostatnim czasie zmarli:
– śp. Bogusław Wybraniec, l. 63,
– śp. Barbara Skopp z d. Mnich, l. 74.

Scroll to Top