Ogłoszenia duszpasterskie 27 Niedziela Zwykła - 8 października 2023 r.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś przed kościołem u młodzieży można nabyć papieskie kremówki. Ofiary posłużą wspólnocie młodzieżowej – np. na wyjazdy w góry.

Dziś o 16.30 w naszym kościele koncert ku pamięci ks. Antoniego Hlonda Chlondowskiego w wykonaniu trzech mysłowickich chórów – brzezińskiego Chóru Familia, janowskiego Chóru św. Maksymiliana oraz dziećkowskiego Chóru Milenium. Koncertem tym rozpoczynamy świętowanie trzech wydarzeń: 130 rocznicy pobłogosławienia naszego kościoła, 120 rocznicy utworzenia parafii Brzezinka oraz 10 rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 14.45, w tygodniu o 17.15. Serdecznie zapraszamy także dzieci, które prowadzą pierwszą dziesiątkę… Dzieci i młodzież SP zapraszamy wytrwałości w tworzeniu „różańca gorliwości”.

W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na cały przyszły rok.

Jutro, w poniedziałek 9 października, o 19.00 na probostwie spotkanie biblijne dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W czwartek o 19.00 na probostwie spotka się Parafialna Rada Duszpasterska.

W piątek o 16.30 Msza św. szkolna. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

W piątek ostatni w tym roku dzień fatimski – nabożeństwo fatimskie z procesją światła o 19.00. Z tego powodu nie będzie różańca o 17.15.

W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian – prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

W przyszłą niedzielę o 11.15 chcemy modlić się m. in. w int. nauczycieli i pracowników naszej Szkoły Podstawowej oraz nauczycieli mieszkających w naszej parafii z okazji Dnia Nauczyciela.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. Za tydzień – z racji Dnia Papieskiego – po Mszach św. młodzież zbierze datki na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Również za tydzień dwa dodatkowe wydarzenia:

  1. Przyjedzie do nas chór kameralny „Legato” z Piekar Śląskich, który zaśpiewa na Mszy św. o 11.15, a po Mszy św. będzie krótki koncert.
  2. Będzie kawiarenka parafialna po Mszach o 8.00, 9.30 i po koncercie po Mszy o 11.15. Kawiarenkę przygotują Dzieci Maryi – ofiary złożone przy tej okazji będą służyć tej wspólnocie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze polecamy cykl artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski. Jest jeszcze Gość Extra (14 zł), który poświęcony jest objawieniom maryjnym. Przed kościołem u młodzieży można nabyć parafialny kalendarz na nowy 2024 rok (7 zł).

W niedzielę 22 października br. będziemy gościli w naszej parafii Misjonarza Oblata NMP, który będzie rozprowadzał tradycyjne kalendarze misyjne.

Przypominamy, że do jutra, poniedziałku 9.10, można głosować w Mysłowickim Budżecie Obywatelskim przez stronę internetową www.mbo.myslowice.pl lub w Bibliotece w Brzezince w godz. 12.00-17.00. W naszej dzielnicy jest do zrobienia np. tężnia solankowa…

W środę 15 listopada o 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA” z udziałem ok. 300 wykonawców. Organizowane przez Katolicką Fundację Młodzi dla Młodych wydarzenie wpisuje się w przygotowania do 100-lecia diecezji. Bilety na spektakl można nabyć poprzez portale: bilety24.pl oraz biletyna.pl lub u proboszcza.

W ostatnim czasie zmarła:

– śp. Stefania Klemens, l. 91.

Scroll to Top