Ogłoszenia duszpasterskie - XIV Niedziela Zwykła - 7 lipca 2024 r.

Dziś po Mszach przed kościołem członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą kwestować na rzecz rodzin poszkodowanych w niedawnym pożarze domu przy ul. Orzeszkowej. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

A po Mszy św. o 11.15 odbędzie się charytatywny koncert organowy Wojciecha Olszyczki na ten sam cel – na wsparcie pogorzelców z ul Orzeszkowej.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Kancelaria jest czynna wg porządku wakacyjnego (we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00).

W czwartek przypada święto św. Benedykta, opata i patrona Europy. W tym dniu zwyczajnie Adoracja NS i okazja do spowiedzi od 17.00. A o godz. 19.00 Różaniec w Drodze wyruszy stałą trasą spod krzyża na cmentarzu. Tym razem modlić chcemy się w intencji ojców.

W sobotę będą odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian z posługą sakramentalną – prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę przypada również kolejny dzień fatimski – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o kulisach sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz kolejny odcinek cyklu wakacyjnego – o sanktuarium w Einsiedeln położonym w szwajcarskich Alpach. Przed kościołem u młodzieży / ministrantów można nabyć wakacyjny numer „Spotkania”.

W zakrystii są jeszcze vouchery uprawniające do zniżkowego zakupu biletów na wyjątkową wystawę immersyjną „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie do 30 września br.

Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę 6 sierpnia 2023 r. Będzie można pojechać z Brzezinki, by przejść ostatni etap pielgrzymki i pomodlić się z pieszymi pielgrzymami u Matki Boskiej Jasnogórskiej a potem wrócić z nimi do Brzezinki. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 13.00, koszt 40 zł.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką. Dziękujemy w imieniu ks. Jana za wszystkie przekazane mu intencje mszalne.

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

Scroll to Top