Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego - 7 kwietnia 2024 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 Nieszpory Uroczystości Miłosierdzia Bożego.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – jest to okazja, by okazać miłosierdzie naszym najbliższym czy sąsiadom… to okazja, by dostrzec potrzebujących wokół nas.

Jutro, w poniedziałek, będziemy świętować Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną z 25 marca). Msze św. o 8.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – tym bardziej, że obecnie ważą się losy nienarodzonych w naszym kraju – deklaracje (są na stoliku z prasą) będzie można złożyć na Mszy św. w czasie przygotowania darów ofiarnych.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek (9.04) o 16.00 w salce przy probostwie. We wtorek w czasie Mszy św. wieczornej będziemy się modlili w int. parafialnej Caritas i ich podopiecznych.

W czwartek wystawienie NS i okazja do spowiedzi od 17.00. O 19.00 spod krzyża na Nowym Cmentarzu wyruszy kolejny Różaniec w Drodze, tym razem w intencji ks. Marka.

W piątek Msza św. urodzinowa w int. ks. Józefa Musioła SDS.

Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna – Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy, by przyjść 10 minut wcześniej do kościoła, gdyż przed Mszami odczytamy fragmenty Dziejów Apostolskich wraz z komentarzem. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

W przyszłą niedzielę po Mszach o 9.30 i 11.15 ministranci i ich rodzice zapraszają do kawiarenki parafialnej – przy okazji będzie można złożyć ofiarę na Śląskie Hospicjum Perinatalne.

 Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia.

Różaniec w Drodze zaprasza na wyjazd z różańcem w dłoni – tym razem do Katowic (Katedra Chrystusa Króla, Panteon Górnośląski, kaplica św. Barbary w Silesia City Center – tam Msza św.). Wyjazd w sobotę 27 kwietnia o 13.00. Koszt 50 zł, zapisy w zakrystii.

Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Wczesnej i I Komunii św., będą świętowały 1. rocznicę Komunii św. w niedzielę 12 maja o 12.30.

Tegoroczna parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w terminie 2-6 sierpnia 2024 r. Zapisy w zakrystii lub u pana Grzegorza Czernka.

Scroll to Top