Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2024 r.

Dziś przeżywamy święto Chrztu Pańskiego – jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

W przedsionku kościoła do koszy można złożyć „nadmiarowe” słodycze, które przekażemy do domu dziecka…

Dziś po Mszy św. o 11.15 koncert kolędowy chóru „Familia”.

Zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15.00.

W czwartek pierwszy w tym roku Różaniec w drodze – od 19.00 na znanej drodze między nowym cmentarzem a kapliczką na Kosztowach.

W najbliższą sobotę, 13.01, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.15 kolędował dla nas będzie chór Pro arte et musica z Lędzin. Serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. Dziś w GN między innymi o religii w szkołach – o zapowiedziach jej ograniczenia oraz o znaczeniu szkolnej katechezy.

U młodzieży można nabyć nowy, styczniowo-lutowy dwumiesięcznik „Spotkanie”.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli kolędę. Z tego powodu kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i piątki od 8.45 do 10.00. Nie ma też wieczornych Mszy św. i nabożeństw popołudniowych. Przypominamy, że kolęda dodatkowa odbędzie się w sobotę i niedzielę 27 i 28.01. Zgłoszenia w kancelarii (także telefonicznie w godzinach kancelaryjnych).

Dzieci i młodzież z Kosztów zapraszają na Przedstawienie Bożonarodzeniowe – w piątek, sobotę lub niedzielę – szczegóły na plakacie.

Zapraszamy na wyjazd na Jasełka do Cieszyna. Spektakl odbędzie się w niedzielę 14 stycznia, wyjazd o 14.00 spod kina Znicz. Koszt 70 zł (bilet + przejazd), zapisy w zakrystii.