Ogłoszenia duszpasterskie Święto Przemienienia Pańskiego - 6 sierpnia 2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Trwamy w miesiącu sierpniu, w którym zapraszamy do podjęcia trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Parafialna księga trzeźwości znajduje się na ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Obchody liturgiczne tego tygodnia:

– we wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
– w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy
– w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
– w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w czwartek od 17.00.

W najbliższą sobotę odbędą się odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian z posługą sakramentalną – prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W przyszłą niedzielę o 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie – zapraszamy do wspólnej modlitwy i procesji ze świecami (prosimy świece zaopatrzyć w okapniki). Podziękowania i prośby do MB Fatimskiej można wrzucać wcześniej do postumentu pod MB Fatimską lub bezpośrednio przed nabożeństwem do kosza na stoliku z tyłu kościoła.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim można przeczytać m.in. o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, o współczesnych eremitach oraz o tym, jak działa błogosławieństwo.

Autobus z pielgrzymami autokarowymi na Jasną Górę wyjedzie we wtorek, 8 sierpnia, spod kościoła w Brzezince o 13.00. Msza św. w kaplicy cudownego obrazu we wtorek późnym popołudniem (najprawdopodobniej o 17.00). Gdyby ktoś chciał dołączyć – zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania.

W zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę do Piekar Śląskich 20.08 (koszt 37zł).

Mężczyzn zapraszamy na wyprawę w góry – w sobotę 19.08.2023 r. na Halę Boraczą i Rysiankę. Wyprawę organizuje p. Krzysztof Kacperski – informacje u niego (kontakt w zakrystii).

Informujemy, że wizytacja kanoniczna naszej parafii przez bpa Grzegorza Olszowskiego odbędzie się w dniach 15-17 września br.

W ostatnim czasie zmarli:
– śp. Eugeniusz Sudoł, l. 88,
– śp. Hildegarda Jędrzejewska, l. 86.

Scroll to Top