Ogłoszenia duszpasterskie - 31 Niedziela Zwykła - 5 listopada 2023 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na kalwarię piekarską. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary!

Do środy modlimy się różańcem za zmarłych zalecanych – dziś o 14.45, a w poniedziałek, wtorek i środę o 17.15. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii. Można także nadsyłać drogą mailową.

Świecka Rodzina bł. E. Bojanowskiego zaprasza członków i zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w środę 8.11.br. o 16.00 w salce przy probostwie i na Mszę św. o 18.00 w intencji Rodziny, Sióstr Służebniczek oraz o rychłą kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego.

W sobotę, z okazji Święta Niepodległości, zapraszamy na Mszę św. w intencji „wielkiej” Ojczyzny i „małej” Ojczyzny o godz. 11.00 w kościele NSPJ w Mysłowicach.

Święto Niepodległości (11.11.2023) organizowany jest w naszym dekanacie Rowerowy Rajd Niepodległości „Z biało-czerwoną przez Mysłowice”, który rozpocznie się o 12.00 pod Przewiązką (na Promenadzie), a zakończy się Mszą św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 14.00. Szczegółowe informacje na facebookowej stronie: Rowerowa Droga Wiary.

W przyszłą niedzielę o 6.30 będziemy się modlić w int. pierwszego brzezińskiego proboszcza ks. Emila Wawreczki z ok. 110 r. śmierci. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła, a przed kościołem odbędzie się zbiórka Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Będzie także nowy listopadowo-grudniowy numer „Spotkania”.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze warto zwrócić uwagę na artykuł o parafiach, polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych. Jest także artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc, szczególnie Pani Barbarze za wianki wokół Zacheuszek z okazji Kiermaszu oraz członkom Związku Górnośląskiego Koło Brzezinka za zadbanie o kaplicę cmentarną i krzyż na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych oraz za kwestę na cmentarzu 1 listopada.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 18 listopada.

W niedzielę 19 listopada 2023 r., w 80 rocznicę śmierci ks. prob. Jana Kudery, zakończymy obchody rocznic naszego kościoła i parafii. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 15.30 z gośćmi i chórem Canticum Novum z Suszca oraz na finisaż wystawy rocznicowej w oratorium.

19.11. w naszej parafii przypada doroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jednak w tym roku – ze względu na niedzielę i uroczystości związane z rocznicami – ta całodzienna Adoracja NS odbędzie się w poniedziałek 20.11. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na modlitwę (8.45-17.45).

Chór Familia zaprasza na jesienny koncert, który odbędzie się w najbliższy piątek, 10.11.br. od 18.00 w Kinie Znicz. Wstęp wolny.

W ostatnim czasie zmarła:

– śp. Urszula Mierskała, l. 81.

Scroll to Top