Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2024 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne – serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych – z wyjątkiem dni krzyżowych – od poniedziałku do środy.

W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe. O 17.00 spotkamy się przy krzyżach: w poniedziałek na rogu ul. Brzezińskiej i Reja i przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych przejdziemy pod krzyż przy DPS, gdzie będziemy się modlić o urodzaje i potem przejdziemy do kościoła modląc się nabożeństwem majowym; we wtorek – przy krzyżu przy ul. Leśnej 25 i przejdziemy pod krzyż przy ul. Reja 14, gdzie będą główne modlitwy i potem przejdziemy do kościoła; w środę przy krzyżu na nowym cmentarzu i śpiewając Litanię przejdziemy do krzyża na rogu ul. Cmentarnej i Chrzanowskiej, skąd po odmówieniu modlitw udamy się do kościoła. Gdyby padał deszcz itp., wtedy spotkamy się w poniedziałek przy krzyżu na rogu ul. Brzezińskiej i Reja, we wtorek – przy krzyżu przy ul. Leśnej 25 i w środę przy krzyżu na rogu ul. Cmentarnej i Chrzanowskiej, potem przejazd do kościoła i tam nabożeństwo majowe.

We wtorek rano Msza św. z ok. urodzin ks. Herberta Wójcika. Zapraszamy do modlitwy w int. solenizanta oraz o nowe powołania…

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla uczniów klas VI w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W czasie Mszy o 11.15 grupa dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. O 12.30 dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Wczesnej i I Komunii św., będą świętowały 1. rocznicę Komunii św. Nabożeństwo majowe o 15.00, natomiast nabożeństwo eucharystyczne dla dzieci wczesnokomunijnych o 16.30. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

Polecamy dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy między innymi o naszych świętych – filarach polskiej maryjności oraz o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 11 maja po Mszy św. porannej.

W przyszłą niedzielę po Mszach o 9.30 i 11.15 piesi pielgrzymi jasnogórscy zapraszają do kawiarenki parafialnej.

W ostatnią niedzielę maja (26.05.) odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej – zachęcamy panów do pielgrzymowania.

Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie od kościoła (po Mszy św. o 8.00) w stronę ulicy Reja (DPS), Wrzosowej, Jaśminowej i Malinowej i z powrotem do kościoła.

W ostatnim czasie zmarli:
śp. Barbara Paluch-Gut, l. 82,
śp. Krystyna Czypionka, l. 79,
śp. Jan Kołodziej, l. 75.

Scroll to Top