Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2023 r.

Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania ma przyjście Pana. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny, którego motto brzmi: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Zapraszamy na roraty – od poniedziałku do czwartku o 18.00, w piątek o 16.30, a w soboty o godz. 8.00 roraty dla dorosłych. Zachęcamy, by dzieci użyły lampionów już w czasie drogi z domu do kościoła i potem ustawiły się w procesji w nawie bocznej. Obrazki roratnie będą rozdawane przed Mszami roratnimi. Można skorzystać również ze strony internetowej roraty.malygosc.pl.

Jutro, w poniedziałek, przypada wspomnienie św. Barbary – święto patronalne naszych górników i osób związanych z górnictwem. Tradycyjnie w czasie Mszy św. „barbórkowej” o 9.30 będziemy modlić się za górników i pracowników górnictwa oraz za emerytów i rencistów górniczych oraz w intencji ich rodzin oraz za ++ górników. Zapraszamy do licznego udziału – także w strojach galowych. A po Mszy św. dzieci ze Szkoły Podstawowej zaproszą nas na występ.

W poniedziałek o 19.00 w oratorium kolejne spotkanie biblijne – zapraszamy… (następne 18.12.0223 r.)

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 5 grudnia br., o godz. 16.00 w salce przy probostwie.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – módlmy się o nowe powołania do wyłącznej służby Bożej. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 8.00, 16.30 i 18.00. Jest to święto patronalne Dzieci Maryi i Ruchu Światło Życie. Mszę św. o 16.30 będziemy świętować w szczególny sposób wraz z Dziećmi Maryi i Oazą Rodzin. A od 12.00 do 13.00 tzw. „Godzina łaski”, czyli możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w naszym kościele, zgodnie z zachętą Maryi.

Dzisiejsza I Niedziela Adwentu jest niedzielą trzeźwości – na ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje adwentowe postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji. W przedsionku kościoła w niedziele oraz w tygodniu po roratach można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny (ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na funkcjonowanie klasztoru Sióstr Jadwiżanek). Natomiast świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 11 zł; duże – 17 zł) są na stoliku z tyłu kościoła – samoobsługa – ofiarę prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy cykl adwentowy, a przewodnikiem będzie św. Franciszek. Jest także nowy dwumiesięcznik GN „Historia Kościoła” (12 zł), pierwszy numer poświęcony jest historyczności Jezusa Chrystusa.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w soboty 9 i 16 grudnia – wg życzenia tychże osób.

Dziś można zabrać Aniołki z propozycjami darów dla samotnych lub mniej zamożnych parafian oraz symboliczne bombki akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Przygotowane paczki można przynosić do kościoła pod ołtarz maryjny lub na probostwo do 17.12.2022 r. „Paczuszki dla Maluszka” będą przekazane na rzecz Domu Pomocy Społecznej św. Wincentego w Chorzowie – preferowane artykuły są wypisane na kartkach – poniżej.

Za tydzień, w niedzielę 10.12. będzie kawiarenka parafialna po Mszach o 9.30 i 11.15. Kawiarenkę przygotują rodzice z naszego przedszkola – ofiary złożone przy tej okazji będą służyć przedszkolu.

Zaproszenie Przewodniczącego Rady Dzielnicy: W związku z trwającym wyłożeniem do publicznego wglądu projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w rejonie ulic Laryska, Leśna i Orzeszkowej w Mysłowicach Rada Dzielnicy Brzezinka serdecznie zaprasza na spotkanie z Pracownikami Wydziału Architektury, Planowania i Strategii w najbliższy poniedziałek 4 grudnia w siedzibie RD Brzezinka o godzinie 18:00 podczas którego będzie można wyrazić swoje zdanie, sugestie, opinie czy obawy. Natomiast 11.12.2023 w Urzędzie Miasta o godzinie 16:30 w sali sesyjnej odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami.

 

 

Paczuszka dla „Maluszka”… 2023
na rzecz DOMU Pomocy Społecznej św. Wincentego w Chorzowie

Potrzebne są artykuły codzienne, np.:

– kruche ciasteczka;

– olej;

– kukurydza w puszce;

– groszek w puszce;

– kawa inka;

– herbata granulowana owocowa;

– proszek do prania;

– płyn do naczyń;

– chusteczki nawilżane;

– papier toaletowy;

– płyn do czyszczenia WC;

– gaza jałowa – każda ilość;

– dezodoranty dla pań.

Dziękujemy za każdy z darów – pomoże nam utrzymać placówkę i pomagać chorym, którzy niczym dziecko potrzebuje wszystkiego.

Scroll to Top