Ogłoszenia duszpasterskie 22 Niedziela Zwykła - 3 września 2023 r. – Dożynki parafialne

Dziś dziękujemy Bogu, który nas karmi, który błogosławi zasiewom i plonom. Z całego serca wołamy dziś: Boże z Twoich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy… Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Dziś po Mszach o 9.30 i 11.15 w oratorium będzie można skorzystać z kawiarenki parafialnej – zjeść kawałek cista i napić się kawy czy herbaty (na początek w symbolicznej cenie 1 zł), a przede wszystkim spotkać się i porozmawiać. Gospodarzem pierwszej kawiarenki jest Parafialna Rada Duszpasterska.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

Już od roku są wśród nas Siostry Jadwiżanki Wawelskie. Cieszymy się z ich obecności i posługi w naszej parafii. Od października ma dołączyć jeszcze jedna – Siostra Emilia.

We wrześniu w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje jubileuszowe, „okrągłe” rocznice ślubu czy urodzin oraz pierwsze rocznice śmierci na 2024 rok, a od października będziemy rezerwować pozostałe intencje.

Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy Mszą św. w poniedziałek, 4.09 br. o 9.30. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej. Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) w oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku mają przystąpić do I spowiedzi i I Komunii św. Natomiast rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym przygotować się do wczesnej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek 11.09. br. ok. 18.45 do salki przy probostwie.

Świecka Rodzina bł. E. Bojanowskiego zaprasza członków i zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w środę, 6.09.br. o 16.00 w salce przy probostwie.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – zapraszamy do modlitwy o nowe powołania do wyłącznej służby w Kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17.00.

W piątek o 16.30 Msza św. szkolna, na którą serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Prosimy także, aby nie odkładać spowiedzi św. ale rozpocząć nowy rok szkolny – rok pracy z czystym sumieniem.

W sobotę po porannej Mszy św. odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

W niedzielę o 11.15 Msza św. w int. Chóru Familia z ok. 19 rocznicy powstania oraz w int. siostry Moniki – katechetki – z okazji jej urodzin. Zapraszamy do świętowania.

 

Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne:
– w piątek po Mszy wieczornej młodzież na spotkanie formacyjne;
– w sobotę o 9.00 – Ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu;
– w sobotę o 9.00 w oratorium – Dzieci Maryi oraz chłopców i dziewczęta, którzy chcą się uczyć w szkole Maryi.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie przedszkolaków i uczniów młodszych klas do wspólnego tworzenia ilustracji do niedzielnych Ewangelii w każdą niedzielę po dzwonach, czyli ok. 11.00, przed ołtarz Miłosierdzia Bożego w bocznej nawie.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym szczególnie polecamy artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii. U młodzieży przed kościołem można nabyć nowy numer parafialnego czasopisma „Spotkanie”, a w nim m.in. plan wizytacji.

 

Uczniów klas VI, którzy chcieliby przystąpić w naszej parafii do bierzmowania, a nie chodzą do naszej SP, prosimy o zabranie z zakrystii deklaracji kandydata do bierzmowania.

Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania, które odbędzie się w czwartek 7.09. ok. 18.45 w kościele.

 

W ostatnim czasie zmarł:
śp. Artur Sojka, l. 48.

Scroll to Top