Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

Módlmy się do dobre przeżycie i obfite owoce tegorocznego Wielkiego Postu, o zaprzestanie wojny na Ukrainie i ludobójstwa w Strefie Gazy oraz pokój dla całej ludzkiej rodziny. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję. Bóg zapłać!

Dziś o 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Zachęcamy do podejmowania postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także abstynencji od napojów alkoholowych. Parafialna Księga Trzeźwości wystawiona jest na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

We wtorek o 8.00 Msza św. urodzinowa w int. ks. Konrada Zubla z ok. ur.

Chętnych, którzy chcieliby swoim głosem pomóc w śpiewach Wielkiego Piątku, zapraszamy na spotkanie w środę o 19.00 do Oratorium.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – zapraszamy do gorliwej modlitwy o powołania.

W czwartek ok. 18.45 (po Mszy św. wieczornej) w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych można przynosić do zakrystii lub wysłać mailem na adres parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego: dziś temat dobrej spowiedzi, m. in. o tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia. Jest też wielkopostny Gość Extra oraz nowy numer dwumiesięcznika GN Historia Kościoła. U młodzieży przed kościołem można nabyć marcowo-kwietniowy numer „Spotkania” (5zł).

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na parafię.

W przyszłą niedzielę po Mszach o 9.30 i 11.15 Dzieci Maryi zapraszają do kawiarenki parafialnej – zysk będzie przeznaczony dla Hospicjum Cordis.

Szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 11-13.03. br.

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mysłowicach rozpocznie się 15 marca br. o godz.20.00 Mszą św. w kościele na Bończyku, a Drogą Krzyżową na ulicach Brzezinki będziemy się modlili w piątek 22 marca br. od 18.00.

Chcemy Was poprosić o zbiórkę żywności z długim terminem przydatności do spożycia, z których będą przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Zbiórka ta odbędzie się w salkach parafialnych w tygodniu 10-17 marca br.

 

W czwartek 7.03.2024 r. od godz. 13.00 w Przychodni Lekarskiej „Gamża” przy ul. Reja 18b odbędą się odpłatne (89 zł/badanie) badania USG przepływów i drożności żył i tętnic, tarczycy, stawów, nerek, płuc oraz echo serca. Szczegóły w przychodni i na plakacie w przedsionku kościoła.

 

Scroll to Top