Ogłoszenia duszpasterskie - Odpust parafialny ku czci Maryi Nawiedzającej św. Elżbietę - 2 czerwca 2024 r.

Świętując odpust parafialny ku czci Maryi Nawiedzającej św. Elżbietę uwielbiamy Boga, który jest wielki i święte jest imię Jego, który uczynił nam wielkie rzeczy. Serdecznie witamy dzisiejszego kaznodzieję ks. Marka Długajczyka, proboszcza parafii Nawiedzenia NMP w Połomii.

 Serdecznie zapraszamy na uroczyste odpustowe Nieszpory Maryjne o 15.00.

Jutro, w poniedziałek po odpuście, tradycyjnie Msza św. wieczorna o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej, gdzie chcemy modlić się w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów naszej parafii. Na cmentarzu odbędzie się kwesta, którą przeprowadzą Członkowie Związku Górnośląskiego koło Brzezinka – na remont kaplicy cmentarnej. W poniedziałek o 19.00 w oratorium spotkanie biblijne.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z oktawą Bożego Ciała (do czwartku) – po Mszach św. wieczornych z wyjątkiem poniedziałku, kiedy nie będzie, oraz wtorku o 17.30. Na procesje eucharystyczne (wtorek 17.30, środa i czwartek ok. 18.30) zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwonkami. Gdyby ktoś chciał podarować kwiaty do sypania – można je przynosić do przedsionka kościoła.

We wtorek młodzież klas VIII przyjmie z rąk Bpa Grzegorza Olszowskiego sakrament bierzmowania – prosimy o modlitwę w ich intencji.

W środę po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) w salce przy probostwie spotkanie pielgrzymów, którzy w tym roku idą na Jasną Górę.

W czwartek kancelaria będzie nieczynna – przepraszamy za utrudnienia. W czwartkowe popołudnie zwyczajnie – adoracja NS i okazja do spowiedzi od 17.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami. W piątek przypada równocześnie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze o 8.00, 16.30 i 18.00. Z powodu uroczystości w ten piątek znów nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, we wspomnienie Najświętszego Serca Maryi o 12.00 Msza św. w int. chorych i osłabionych wiekiem parafian, a potem spotkanie przy stole. Natomiast tych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną również w najbliższą sobotę po Mszy porannej. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

W sobotę przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej – patronki naszych sióstr Jadwiżanek Wawelskich. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji oraz nowe powołania do tego zgromadzenia.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego – dziś m. in. o próbach usuwania krzyży z przestrzeni publicznej, o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan oraz o tym, kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji.

Za tydzień po Mszach o 9.30 i 11.15 Apostolstwo Dobrej Śmierci i parafialna Caritas zapraszają do kawiarenki parafialnej. Trwa wystawa obrazów pani Janiny Bimczok, które będzie można podziwiać i… Całkowity dochód z ofiar złożonych za obrazy będzie przeznaczony na „Przestrzeń Opatrzności” – dzieło rozbudowy DPS Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w Skoczowie. Wystawa do 23 czerwca br.

9 czerwca Dzieci Maryi zapraszają na rodzinny rajd rowerowy z czasem na odpoczynek i zabawę. Start: 15.00 przy kościele w Brzezince. Cel: Górka Słupecka. Powrót do kościoła w Brzezince ok. 18.00. Uczestnicy zabierają ze sobą picie i jedzenie (będzie możliwość samodzielnego przygotowania grilla / ogniska). W bezpieczeństwie wspiera nas grupa rowerowa “Mysłowice na kole”.

W dn. 17-20 czerwca w Kokoszycach odbędą się rekolekcje dla naszej parafii – serdecznie zapraszamy do udziału – zapisy w zakrystii (koszt 65 zł przy zapisie – transport – i 390 zł w Kokoszycach).

ADŚ przy naszej Parafii serdecznie zaprasza wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą w jej objawieniu fatimskim, do pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej w sobotę 22 czerwca br. Koszt przejazdu 40 zł, zapisy w zakrystii.

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy współtworzyli tegoroczną procesję Bożego Ciała – zwłaszcza wszystkim budowniczym ołtarzy, fundatorom kwiatów, paniom i panom w strojach ludowych, górnikom, dzieciom… oraz wszystkim uczestnikom procesji.

Dziękujemy serdecznie również za posprzątanie kościoła oraz kaplicy cmentarnej przed uroczystością odpustową.

W ostatnim czasie zmarła:
– śp. Lidia Majka, l. 85.

Scroll to Top