Ogłoszenia duszpasterskie 26 Niedziela Zwykła - 1 października 2023 r.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 14.45, w tygodniu o 17.15. Serdecznie zapraszamy także dzieci, które prowadzą pierwszą dziesiątkę… Dzieci i młodzież SP zapraszamy w tym roku do tworzenia „różańca gorliwości” – uczniowie poszczególnych grup klasowych przynoszą na różaniec kartkę w wyznaczonym kolorze i wrzucają do przygotowanego koszyka. Gdy zbierze się 5 kartek wyznaczonego koloru – na planszy pojawi się jeden paciorek różańca… 

W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na cały przyszły rok.

Świecka Rodzina bł. E. Bojanowskiego zaprasza członków i zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 3.10.br. o 15.30 w salce przy probostwie.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W piątek o 16.30 Msza św. szkolna w int. dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych oraz ich rodziców. A po Mszy szkolnej odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych (z maja 2023 r.). Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze można przeczytać o aniołach oraz o tym, że parafia ma przyszłość. Jest jeszcze październikowy numer Małego GN. Jest także Gość Extra (14 zł), który poświęcony jest objawieniom maryjnym. Przed kościołem u młodzieży można nabyć parafialny kalendarz na nowy 2024 rok (7 zł).

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień u młodzieży będzie można nabyć papieskie kremówki.

Siostry Służebniczki dębickie oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie serdecznie dziękują za wsparcie „Przestrzeni Opatrzności”.

Zapraszamy na szczególne wydarzenie, które odbędzie się w naszym kościele za tydzień, w niedzielę 8.10.2023 r., o 16.30: koncert trzech mysłowickich chórów – brzezińskiego Chóru Familia, janowskiego Chóru św. Maksymiliana oraz dziećkowskiego Chóru Milenium ku pamięci ks. Antoniego Hlonda Chlondowskiego, który chodził do brzezińskiej podstawówki… Koncertem tym rozpoczniemy świętowanie trzech wydarzeń: 130 rocznicy pobłogosławienia naszego kościoła, 120 rocznicy utworzenia parafii Brzezinka oraz 10 rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

W poniedziałek 9 października o 19.00 na probostwie spotkanie biblijne dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy

W niedzielę 22 października br. będziemy gościli w naszej parafii Misjonarza Oblata NMP, który będzie rozprowadzał tradycyjne kalendarze misyjne.

Rada Dzielnicy Brzezinka zaprasza do udziału w głosowaniu w Mysłowickim Budżecie Obywatelskim. Tym razem RD złożyła projekt „Tężnia solankowa w dzielnicy Brzezinka” i Rada Dzielnicy liczy na to, że ta propozycja zostanie ciepło przyjęta i właśnie na to zadanie oddacie swój głos! Głosować można od 2 do 9 października przez stronę internetowa www.mbo.mysłowice.pl – głos może oddać każdy mieszkaniec Mysłowic. Głos można oddać także w filii MOK Brzezinka w godzinach pracy filii.

Ruch Autonomii Śląska koło Mysłowice z okazji uroczystości św. Jadwigi Śląskiej organizuje 15.10. br. pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim oraz do Sanktuarium na Górze św. Anny, gdzie o 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich mieszkańców Śląska. Informacja u Pana Leona Kubica nr tel. 505 33 96 96 oraz Pana Janusza Sitko nr tel. 501 41 70 25.

Scroll to Top